Yeni Yüz Maskeleriyuz meskesiİşte siz değerli okurlarımıza yüzünüzdeki kırışıklıklar ve göz kenarındaki kaz ayakları için bir kaç önerilerimiz var. Bu maskeler sayesinde kırışıklıklardan ve kaz ayak ların dan kurtula bilir siniz.

Maskeler:

Yüzünüze uygulayacağınız  sıcak kompresler iyi araçlar olmaktadırlar. Onları hazırlamak için 20-25 cm genişliğinde çok büyük olmayan mendil veya havlu alınır, sıcak suda ıslatılır, sıkılarak yüze yerleştirilir. Alt kısmı çeneye, üst kısmı ise alın ve buruna yerleştirilmiş şekilde 2-3 dakika bekletilir. Sonra çıkarıp yüzü sıcak suyla durulamak gerekir

Ttuzlu suyla yüzü temizlemek yararlı olabilir (1 bardağın içine suya yarım tatlı kaşığı tuz eklenir) Çok kuru ciltler için uygun değildir.

– uyumadan önce yüze krem sürmek yaralı olabilir. Tuzla yapılan krem maskesi yaygın olarak kullanılır. Kreme yarım tatlı kaşığı tuz eklenir, yüze sürülür. 2-3 dakika sonra parmak uçlarıyla hafifçe vuruşlar yapılır.

– sabahları yüzü soğuk suyla yıkamak yararlıdır. Dışarıya çıkmadan önce yüze krem sürülmelidir.

– belirgin kırışıklıkları olan insanların yüzlerinin direk güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneşlerinken mutlaka yüzlerine krem sürmeliler.

– kırışıklıklar oluşmaya başladığında yüze her gün parmak uçlarıyla hafif vuruşlar yaparak 5 dakika masaj yapılması önerilir. Bu işlem kan dolaşımını hızlandırarak cildi güçlendirecektir.

Kırışıklık tedavisinde bir takım maskelerin kullanımı başarılı sonuçlar verebilir. Kırışıklık maskeleri:

– Yumurtalı limonlu: yumurta akını iyice çırpın, yarım limon suyunu ekleyin, tuz ilave edin ve karıştırın.

– Yumurtalı yulaflı: yumurta akını yarım tatlı kaşığı balla karıştırın ve üzerine 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi ekleyip karıştırın.

– Yumurtalı yağlı: Yumurta sarısına yarım tatlı kaşığı kafur yağı veya kastor yağı ekleyip karıştırın.

– Yumurtalı ballı: Yumurta sarısına yarım tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı gliserin ekleyip karıştırın.

– Maya maskesi: 20-25 gram kuru mayayı sütte veya bitkisel yağda kaymak yumuşaklığına gelene kadar eritin.

– Ekşi maya: 25 gram mayayı suyla karıştırarak eritin ve mayalanana kadar bekletin.

Maskeleri uygulamadan önce yüz iyice temizlenip, yağda ve kirden arındırılmalıdır. Maskeleri yüzünüzde 15-20 dakika bekletebilirsiniz. Yağlı maskeleri ıslak mendille, diğer maskeleri yıkayarak çıkarabilirsiniz.

Önceki Yazı:Facebook Fotoğrafları Gizleme

Sonraki Yazı:Fidan ve Çiçek Bakımı

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna