Home / Kişisel Yazılar / Yazdıklarına Güvenmek

Yazdıklarına Güvenmek

            Aslında hepimiz yazarız, hepimiz şairiz ancak kendi çapımızda. Bende öyleyim. Kendi çapımda yazarım, şairim. Aklıma geldiğinde yazıyorum, duygulandığımda döktürüyorum falan ancak bunları yazıp yazıp biriktirmek de ne oluyor ? diye sordum kendime.

          Eminim ki yıllar sonra ortaya çıkmayacak bu yazdıklarım, şimdi yayınlasam ünlü de olmayacağım fakat kendi kendime yazdıklarımı değerlendirmekten daha iyi bir yol bence, yazdıklarına güvenip başkalarına sunmak.

           Dediğim gibi herkes yazar ama herkes yazdıklarına güvenemez. Yazdıklarına güvenemeyen benim gibi yeni bir yazıya başlamadan önce diğer yazılarına göz atar, eksikliğini yeni gördüğü yerleri düzeltir, bazen yeni şeyler ekler bazen bir şeyler çıkarır hatta ve hatta bazen o saatlerini harcayıp yazdığı şiirini, yazısını bir çırpıda yok edebilir benim gibiler. Çünkü zaten bu yazılardan benden başka kimsenin haberi yoktur, haliyle benden başka birisi için önemi de yoktur bu yüzden bu kadar rahat yok ederim belki de onları. Bazen yazdıklarımı okuyunca gülerim, bazen sildiğim şeyler için pişman olurum, bazen de geçerim bilgisayarın karşısına ‘’Oğlum yine döktürdün, aferin.’’ derim. Oysa döktürdüğüm falan yoktur normal bir yazı yazmışımdır. Düşüncelerimi kağıda aktarmaktan nasıl bu kadar haz alabildiğimi anlamadım değil. Egolarımı tatmin ediyorum. Neyse işte benim gibiler böyledir. Bir de benim gibi olmayanlar var. Onları anlatmadan önce kutlamak istiyorum, özgüvenlerinden dolayı. Onlarda durum daha farklıdır, eminim ki daha zevklidir onlar için yazmak. Yazdıklarını başkalarıyla paylaşırlar, başkaları bazen beğenir işte o zaman onlar da başkalarıyla paylaşırlar derken derken yazdıklarını onlarca, yüzlerce hatta binlerce kişi okur kimi zaman. Olumlu veya olumsuz eleştiriler alır. Yazdığının iyi yanını anlar, kötü yanını anlar. Bu anladıklarına göre büyük ihtimalle diğer yazılarında daha dikkatli davranır. Geri dönüşler geldikçe mutludur. Peki benden ve benim gibilerden farkları ne ? Onların tek farkı var bizden; yazdıklarına güveniyorlar.

          Yazdıklarına güveniyorlar evet ve ne kötü yanını görmüş olabilirler ki ? Zaman zaman kötü eleştiriler gelebilir evet ama sanmıyorum ki bu kişiler bu yüzden yazmayı bıraktılar. Belki yazıları beğenilmedikçe hırslanıp daha iyisini yazmak için uğraştılar. İşte ben bunları düşünürken dedim ki ben neden yazdıklarıma güvenmeyeyim ? Sonuçta onlar benim düşüncelerim, duygularım. İç dünyamın dışarıya yansıması, karakterimi ele veren belgeler belki de ama onlar benim.

           Bugünden sonra bende yazdıklarımı herkesle paylaşmaya karar verdim. Benim düşüncelerim, duygularımda bence okunmayı hak ediyorlar. O zaman bu hakkı onlara tanımalıyım. Ne kaybederim diye düşünmüyorum artık, neler kazanabileceğime odaklanıyorum bu kadar basit.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir