WP Auto SyntaxHighlighter

11.08.2013 tarihinde Wordpress kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

WordPress siteler için geliştirilen bu eklenti sayesinde html,php,asp… gibisinden bir çok kodu sitenizde şık bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Kodlar sayı ve karakterlerden oluştuğu için sitenizde eklenti kullanmadan paylaştırdığınız taktirde , karmaşık ve düzensiz bir halde gözükecektir buda siteniz açısından pek hoş bir görüntü sergilemeyecektir. Ancak kodları direk paylaşmak yerine Auto SyntaxHighlighter eklentisini kullanarak paylaşırsanız daha düzenli ve hoş gözükecektir. Böylece hem sitenizde hoş bir görüntü sergileyecektir hemde kodun misafirleriniz tarafından kullanılması sağlanacaktır. Kodları renklendirerek satırlara bölen Auto SyntaxHighlighter adlı eklenti ile sizde sitenizde kodları sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Kurulum;
İndirdiğiniz eklentinin dosyalarını “wp-content>plugins” klasörüne atın ve admin panelinden aktif edin. Ayarlar menüsünde oluşacak olan eklenti sekmesinden , eklentinin rengini ve bazı özelliklerini değiştirebilirsiniz. Eklenti aktif edildikten sonra otomatikmen wordpress yazı editöründe gözükecektir. Editörde ki simgesine tıklayıp kodu içerisine eklemeniz yeterli olacaktır.

İndirmek İçin Tıklayınız…

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26