Home / Kişisel Yazılar / WeChat ve Whatsapp Nedir?

WeChat ve Whatsapp Nedir?

watshapp-ve-we-chat

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA!

Çağımızı birkaç kelime ile tarif etmeye çalışırsak kullanabileceğimiz en kolay tarif; çağımızın bir sürat ve iletişim çağı olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Kendi hayatımızı da geçmişe göre kıyaslarsak her şeyin ne kadar çok hızlandığını ve iletişimin hayatımızın her yerine nasıl girdiğini kolayca görebiliriz.

Bu özelliklere uygun olarak; bize bu hız ve iletişim ihtiyacımızda olabildiğince yardımcı olacak yeni buluş ve uygulamalar da aynı hızla ortaya çıkmakta ve daha bir uygulama henüz tam olarak her yere yayılmaya zaman bile bulamadan daha gelişmiş bir yeni buluş veya uygulama ortaya çıkmaktadır.

İletişim sistemlerinden örnek verecek olursak; telgraf ve müteakiben telefonun bulunması ve kullanılmaya başlaması oldukça eskiye dayanmaktadır. Uzun yıllar çok ta fazla bir değişime uğramadan kullanılmaya devam eden yeryüzünün hemen her yerine kablolarla yayılan bu sistemler son 50 yılda ortaya çıkan yeni gelişmelerle artı tamamen etkilerini yitirme noktasına gelerek köklü bir değişime uğramıştır. Bilgisayarın bulunması ve yaygınlaşması bu yoldaki gelişmeleri başlatan en önemli adım olmuş cep telefonlarının kullanılmaya başlaması ile ise bu gelişme ve değişme hızı artık takip etmesi bile oldukça zor bir hale gelmiştir.

İnternetin telefonlara uygulanması ile ise yepyeni uygulamalar ortaya çıkmıştır. Bu sistemlerde ulaştığımız son noktada ise WeChat ve Whatsapp adlı iki uygulama bulunmaktadır. Cep telefonları üzerinden ücret ödemeden hızlı ve sınırsız iletişim imkânları sunan bu sistemlerden ilki olan Whatsapp sms mesajları gibi yazılı iletişimde kullanılan ve dünya çapında yaygınlaşan ilk uygulama olmuştur. Hızlı bedava ve etkili haberleşmenin yanında karşıdaki kişinin mesajınızı okuyup okumadığını kontrol imkânı gibi ilave avantajları da olan bu sistemin hızlı yaygınlaşmasının hemen ardından yeni bir uygulamanın tanıtımları başlamış ve WeChat isimli bu sistem de hemen kabul görmüş ve hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Wechat indir bağlantısına tıklayarak kolaylıkla Tamindir üzerinden uygulamayı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

WeChat; Whatsapp gibi bir sohbet uygulamasıdır. Ancak yazılı iletişimin yanında sesli ve görüntülü iletişim ve sosyal medya uygulamalarındaki gibi resim paylaşma imkânı veren daha gelişmiş bir sistemdir. Bu sistem telefonunuzu salladığınızda dünya üzerinde telefonunu sallayan diğer insanlardan rastgele bir tanesi ile irtibat kurmanızı da sağlayan ilginç ve eğlenceli özellikler de sunmaktadır. Tüm bu özellikler eminin sizin de ilginizi çekmiştir. Eğer öyleyse bu uygulamaları kolayca siz de kullanabilir ve avantajlarından hem de para ödemeden bedava bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Whatsapp indir bağlantısına tıklamak suretiyle cihazınıza whatsapp kurmanız mümkündür.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

sorf-resimleri

Sörf Yapmanın incelikleri

SAĞLIKLI VE KEYİFLİ SÖRF YAPMANIN İLK ADIMLARI DENİZDEN ÖNCELIK OLARAK KARADA ATILIYOR Sörf , spor ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir