Unutkanlığın Nedenleri ?

05.08.2013 tarihinde Sağlık kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Çağımızın en büyük sorunlarından olan unutkanlık , bir çok kişide görülen ve kişileri psikolojik olarak etkileyen sorunlardan biri haline gelmiş durumda. Özellikle yaşlılarda görülen bu rahatsızlık artık genç bireylerde de görülebilmektedir. Günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyen bu rahatsızlığın bir çok nedeni olabilmektedir.

Unutkanlığın Nedenleri ?

– Unutkanlık büyük ölçüde vitamin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Özellikle B12 vitaminin eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.  Beslenme düzensizliği , meyve tüketilmemesi gibi nedenlerden dolayı kişilerde vitamin eksikliği görülebilmektedir ve buna bağlı olarak da unutkanlık , halsizlik , baş dönmesi , el ve ayakların soğuk olması , odaklanamama gibi belirtiler ortaya çıkmaktadır. Vitamin eksikliğinden dolayı unutkanlık sorunu yaşayan kişiler B12 takviyesi alarak tedavi edilebilmektedir.

-Uyku düzensizliği ve uykusuzlukta unutkanlığa neden olmaktadır.  Yoğun iş temposundan ve günlük işlerden dolayı yorulan beynin dinlenebilmesi için düzenli olarak ve yeterince uyumak gereklidir.  Böylece beyin dinlenmiş olacaktır.  Uyku düzensizliği olan ve yeterince uyuyamayan kişilerde unutkanlık , halsizlik , odaklanamama gibi sorunlar gözlenmektedir.

Vitamin eksikliğinden dolayı unutkanlık yaşayan kişiler kırmız et, tavuk, balık, deniz mahsulleri, yumurta, peynir, süt ve yoğurdu yeterli miktarda tüketmelidir.

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26