Ubuntu Edge Projesi TamamlandıHızla büyüyen akıllı telefon piyasasına her geçen gün yeni bir ürün daha eklenmekte. Geliştirdiği  işletim sistemiyle adını duyuran ubuntu , çıkarmayı düşündüğü akıllı telefonun projesinin tamamlandığını duyurdur.  Her ne kadar proje tamamlanmış olsa da telefonun piyasaya sürülebilmesi için ciddi harcamaların yapılması gerekmekte.

Telefonu çıkarabilmek için gerekli olan ücreti sağlamak amacıyla ubuntu tarafından bağış kampanyası başlatıldı. Kısa süre içerisinde ciddi miktarda bağış toplayan firma şuana kadar 5 milyon dolar toplamış durumda. Bağışa teşvik etmek amacıyla bir takım kararlar alan vakıf , 600 dolar veya üzeri bağış yapanlara çıkarılacak olan akıllı telefonu hediye edeceklerini açıkladı.

Canonical Vakfı tarafından tasarlanan ve geliştirilen telefon , her hangi bir sorun çıkmadığı taktirde 2014 yılının Mayıs ayında dağıtılmaya başlanacağı tahmin edilmekte.

Projesi tamamlanmış olan telefonda ubuntu işletim sisteminin kullanılacağı bilinmekte. Bu sayede yanınızda bilgisayar olmasa dahi bilgisayarla yapılacak işlemleri telefonda rahatlıkla yapabileceksiniz.

 

 

 

 

 

Önceki Yazı:Unutkanlığın Nedenleri ?

Sonraki Yazı:Facebook’ta Tehdit!

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna