Tv de Hertz Nedir

04.01.2014 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 1.233 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

 

Hertz esasında Alman bilim adamı ve mucittir . 1857 senesinde Almanya’nın Hamburg kentinde doğmuştur . Fizik kapsamında profesorluk derecesine – tek kişidir .
Periyodu bir saniye durumda olan periyodik tek olgunun frekansı olarak tanımlanan frekans ünitesi ( simgesi Hz ) . SI birim sisteminin frekans ünitesi durumda olan hertz , gündelik hayatta radyo , tv ve telsiz dalgalarını belirtmekte yaygın olarak kullanılır . Pratikte daha tek sürü hertzin bir . 000 sert durumda olan kilohertz kullanılır .
Yenileme hızı veya tazeleme hızı ( HZ ) arttıkça daha keskin ve tam olarak tek imaj izlersiniz . Bilhassa aktif hareket eden görüntüler daha gerçekçi gösterilir . Ve gözleriniz daha az yorulur.

Alacağınız TV’de panelin hakikat yenileme hızı mühimdir . Çoğu giriş ve ortada düzey tv’ler de 50hz panel kullanılır . Bu ölçüt TV’nin işlemcisi aracılığıyla 100hz/200hz benzeri değerlere ( MCI – CMR , Motion Flow ) çıkartılır . Başka Bir Deyişle kutusunda 400hz yazan tek tv’nin panelinin 100hz olması yüksektir . 800hz yazan tek tv nin hakikat panel hızının ise 200hz olması yüksektir .

Ama 3d tv alıyorsanız  yüksek herz olan bir tv seçmeniz daha ugun olur. Çünkü 3d filmlerde görüntü kalitesi çok  yüksek olduğu için daha iyi bir seyir istiyorsanız 400 hz ve üzeri tavsiyemizdir.

60hz-vs-240hz

İlgili Terimler : ,
Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26