Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?Bir çok işimizi , bilgisayara gerek kalmadan yapmamızı sağlayan tabletler , her geçen gün yeni bir model ve markayla piyasada yerini almakta. Çok fazla çeşidin , markanın ve modelin bulunduğu tablet piyasasında iyi bir tablet seçebilmek düşünüldüğü kadar kolay olmamaktadır.  Bu makalemizde tablet almayı düşünen okurlarımıza dikkat etmeleri gereken noktaları belirtip , bilgilendireceğiz.

1- İşletim sistemi ve sürümü
Android işletim sistemine sahip tabletler alınırken , işletim sisteminin sürümüne dikkat edilmeli. Çünkü Google Play’de yayınlanan bir çok uygulama Android’in eski sürümlerinde çalışmamaktadır.  Android 4 veya üzeri sürümleri kullanan tabletler tercih edilmelidir.

2-3G Hizmeti
Tabletlerin neredeyse hepsiyle kablosuz internete bağlanılabilir. Ancak Kablosuz ağın olmadığı yerlerde internete girebilmeniz için tabletin 3G destekli olması gerekmektedir.  Bu sayede sim kart ile istediğiniz yerde internete bağlanabilirsiniz.

3-Hafızası ve Harici Hafıza Kartı Desteği 
Tabletlerde işlerinizi yapabilmeniz için bir çok uygulama indirmeniz gerekebilir , bu uygulamaların indirilmesi ve yüklenmesi aşamasında hafıza dolmaktadır.  Bu yüzden ihtiyacınıza göre mümkün olduğunca hafızası yüksek olan ve  harici hafıza kartı takabileceğiniz tabletleri tercih etmelisiniz.

4-Dokumatik
Tablet seçiminde en önemli noktalarından biride dokumatik hassasiyetidir. Dokumatik kalitesi ve hassasiyeti yüksek  , kapasitif ekranlar tercih edilmelidir.

 

Önceki Yazı:Pagerank Nedir ?

Sonraki Yazı:iphone 6 Plus özellikleri

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna