Home / Teknoloji / Sony Xperia Z Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sony Xperia Z Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Sony’nin son amiral gemisi olan Xperia Z’de çou kullanıcı telefona yeni oldukları için bazı kullanımlarda sıkıntı yaşamışlar, bunlardan en çok sorulanı ise Xperia Z’de ekran görüntüsü alma işlemi. Aşağıda ki yazımızda size Xeria Z de nasıl ekran görüntüsü alınır bundan bahsedeceğiz.

Sony-Xperia-Z-Ekran-Görüntüsü-Nasıl-Alınır1

 

Samsun Galaxi S4 ve Apple’nin iphone 5’i ile kapışan Sony’nin son harika telefonu olan Xperi Z tüm dünyada ve Türkiye’de de büyük ilgi gördü. Xperia Z akıllı telefonu diğer Sony telefonlarından biraz daha farklı tasarlanmış. Diğer telefonlar gibi Android olmasının yarı sıra bazı özellikleri benzer ama bazı özellikleri de çok farklı öyle ki kullanıcılar telefonda bazı özellikleri kullanırken  çok zorluk çekmekteler.

Şimdi size Xperia Z in kullanıcılar tarafından zorlandığı kısımlar hakkında bilgi vereceğiz.  İnternette çoğu Sony Xperia Z kullanıcısı bu telefonda ekran görüntüsü alamamış durumda. Aslında ekran görüntüsü almak hiç te zor değil Xperia Z’de.

Sony Xperia Z’de ekran görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung S3 ve iphone gibi telefonlarda ekran görüntüsü almak gayet kolaydır. Aslında bu işlem Xperia Z için de öyle sadece hangi tuş kombinasyonunu kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Şimdi gelelim Xperia z ekran görüntüsü almaya.

Sony Xperia Z de ekran görüntüsü almak için Ses kısma tuşu ile aynı anda Kilit Güç tuşuna basarsanız (yandaki resimdeki gibi) telefonda o anda hangi görüntü ekranda ise o görüntüyü alabilirsiniz. Xperia Z’de ekran görüntüsü alma işlemi bu kadar kolaydır.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: turgay

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

4 yorumlar

  1. 1 saatir haberleri okuyorum farkli siteden farklı yazılar okuyorum. ama beni en çok zaman geçirdiğim bu site oldu anlaşılır güzel yazdıgınız yazılar çok ilgilmi çekti sizlere çok teşekkür ederim umarım bu siteyi açarak ne umuyorsanız fazlasnı bulmanızı diliyorum. saygılarımla

  2. Beğenerek okudum makaleinizi bizlerle bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim emeğinize sağlık.
    Faydalı bilgiler herkesin işine yarar emeğinize sağlık işime yarayan bilgileri görmek güzel

  3. Sallama o yıllar ile alınmaz, sadece güç düğmesi ile alınır

  4. Ben beceremedim yapıyorum olmuyo acaba resimler farklı bi yeremi kopualanıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir