Sivilceler Nasıl Oluşur ve Nasıl Yok Edilir ?Ergenlik döneminde başlayıp , ilerleyen yaşlarda çıkmaya devam eden sivilceler ,  özellikle gençler açısından büyük sıkıntı oluşturmaktadır. Genellikle sivilceler 12-15 yaşlarında başlayıp 20‘li yaşlara kadar çıkmaya devam etmektedir.  Bazı kişilerde ise ergenlik dönemi boyunca çıkmayıp , yetişkinlik dönemlerinde çıkmaktadır.

Ergenlik döneminde çıkan sivilceler , fiziksel değişimlerden dolayı çıkmaktadır. Daha detaylı anlatacak olursak ; Ergenlik döneminde fiziksel bir gelişim başlar ve fiziksel gelişimi sağlayan hormonların daha çok çalışmasına neden olur , bu da daha çok yağ üretimine neden olur. Bu yağın deriden dışarıya atılmasını sağlayan kanalların  yoğun yağdan tıkanmasından dolayıda sivilceler oluşur.  Bu tıkanmalardan dolayı cilt nefes alamaz ve dış kısımda siyahlaşma olur , böylece siyah noktalar oluşur. Tıkanmış kanallardan içeriye sızan bakteriler sonucunda da sivilceler de iltihaplanma görülür.  Bu da bildiğimiz erkenlik döneminde çıkan sivilceleri oluşturur.

3 Adımda Sivilcelerden Kurtulmak

1) Pembe Maske : Bu yöntem ile kısa sürede sivilcelerden kurtulmak mümkün. HYDRO LOTION adı verilen madde ciltteki yağlanmayı önlüyor.

2) OXY  Terapi : Ciltteki nem dengesini sağlıyor.

3) Diamant Uçlu Micro Derm Abration: Sivilcelerden kalan lekelerin yok edilmesini sağlıyor.

 

 

Önceki Yazı:General Mobile Discovery Elite Özellikleri

Sonraki Yazı:Nokia Lumia 925 İnceleme

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna