Home / Haftalık Bülten / Site Haftalık Raporu

Site Haftalık Raporu

Merhabalar, önceden belirttiğimiz gibi Yazangenc.com olarak haftalık çıkarmaya karar vermiştik. Bugün de haftalığımızın ilk sayısına başlıyoruz. İlk önce sitemizin statik bilgilerini alıyoruz ki ileride baktığımızda ne kadar yol katettiğimizi görebilelim.

Google Pagerank:0
Google İndex:374
Google Görsel İndex:54
Google Backlink:0
Alexa Rank:-

Sitemiz kurulduğundan beri Google’dan 374 index almış. Bu yeni açılan bir site için çok iyi bir rakam. Bu arada Alexa Rank’imizin olmayışı normal. Alexa yeni bir siteyi 1-2 hafta içerisinde sıralamaya alıyor.

Peki ilk hafta neler yaptık?

1)Özgün yazılar ekledik.
2)Sitemap.xml* oluşturduk.
3)Google webmaster tools’a kaydolup sitemap.xml adresimizi google amcaya bildirdik.
4)FeedBurner’a* kaydolduk.
5)Facebook ve Twitter sayfamızı oluşturduk.
6)Sitemizin etiketlerini ekledik.
7)Günde 5-6 taneyi geçmemek şartıyla baklinkler* ekledik(Fazla eklerseniz Sandbox’a düşersiniz)
8)Backlinklerimizi ve sitemizin adresini ping*lettik

Sitemap.xml: Arama motorlarını sitenizde gezebilmeleri için oluşturalan bir çeşit harita. Wp, Smf, Blogger, Joomla gibi sistemlerde eklentilerle kolayca oluşturabilirsiniz.
FeedBurner: Sitenizde yayınladığınız yazıların paylaşılmasını sağlar. Google altyapılı olduğu için sitenizdeki yazıların indexlenme hızını artırır. Ayrıca sitenizi beğenen kişileri abone yapıp anında eposta hizmeti ile yeni yazılarınızdan haberdar edebilirsiniz.
Backlink: Başka sitelerde sizin sitenizin adresinin bulunmasıdır. Sayısı ve kalitesi seo açısından çok önemlidir. Birden çok artması Google amca tarafından sevilmez ve ceza almanıza neden olabilir.
Ping: Sitenizin linkini arama motorlarına göndermeye denir. Bazı siteler sayesinde kolayca dünyadaki tüm arama motorlarına gönderebilirsiniz.

Bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

www, www resimleri, internet

Haftalık 2. Sayı

Merhabalar, Yazangenc olarak başlattığımız haftalığımızın bugün 2. sayısını yazıyorum. Aslında 2 hafta önce çıkması gerekiyordu ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir