Site Haftalık Raporu

08.10.2012 tarihinde Haftalık Bülten kategorisine eklenmiş, 207 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Merhabalar, önceden belirttiğimiz gibi Yazangenc.com olarak haftalık çıkarmaya karar vermiştik. Bugün de haftalığımızın ilk sayısına başlıyoruz. İlk önce sitemizin statik bilgilerini alıyoruz ki ileride baktığımızda ne kadar yol katettiğimizi görebilelim.

Google Pagerank:0
Google İndex:374
Google Görsel İndex:54
Google Backlink:0
Alexa Rank:-

Sitemiz kurulduğundan beri Google’dan 374 index almış. Bu yeni açılan bir site için çok iyi bir rakam. Bu arada Alexa Rank’imizin olmayışı normal. Alexa yeni bir siteyi 1-2 hafta içerisinde sıralamaya alıyor.

Peki ilk hafta neler yaptık?

1)Özgün yazılar ekledik.
2)Sitemap.xml* oluşturduk.
3)Google webmaster tools’a kaydolup sitemap.xml adresimizi google amcaya bildirdik.
4)FeedBurner’a* kaydolduk.
5)Facebook ve Twitter sayfamızı oluşturduk.
6)Sitemizin etiketlerini ekledik.
7)Günde 5-6 taneyi geçmemek şartıyla baklinkler* ekledik(Fazla eklerseniz Sandbox’a düşersiniz)
8)Backlinklerimizi ve sitemizin adresini ping*lettik

Sitemap.xml: Arama motorlarını sitenizde gezebilmeleri için oluşturalan bir çeşit harita. Wp, Smf, Blogger, Joomla gibi sistemlerde eklentilerle kolayca oluşturabilirsiniz.
FeedBurner: Sitenizde yayınladığınız yazıların paylaşılmasını sağlar. Google altyapılı olduğu için sitenizdeki yazıların indexlenme hızını artırır. Ayrıca sitenizi beğenen kişileri abone yapıp anında eposta hizmeti ile yeni yazılarınızdan haberdar edebilirsiniz.
Backlink: Başka sitelerde sizin sitenizin adresinin bulunmasıdır. Sayısı ve kalitesi seo açısından çok önemlidir. Birden çok artması Google amca tarafından sevilmez ve ceza almanıza neden olabilir.
Ping: Sitenizin linkini arama motorlarına göndermeye denir. Bazı siteler sayesinde kolayca dünyadaki tüm arama motorlarına gönderebilirsiniz.

Bu haftalık bu kadar haftaya görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26