Home / Teknoloji / Samsung Galaxy S4 Özellikleri

Samsung Galaxy S4 Özellikleri

yazangenc-samsung-galaxy-s4-4

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy S III’ü çıkarttığı ilk günden itibaren herkes çıkarılacak olan S IV’ün nasıl olacağını merak ediyordu. Aylar süren bu merak ve tahmini özelliklerinin ardından Samsung geçen hafta Amerika’nın ünlü Times meydanında tüm dünyaya yeni Galaxy S IV’ü tanıttı ve bu tanıtım büyük bir ses getirmeyi başardı. Aslında bu tanıtım bir anlamda Apple firmasının kalesi olan Amerika’da ona gözdağı vermekti. İşte yeni Samsung Galaxy S IV’ ün özellikleri:

. 5 inç ekran ve full hd bir ekrana sahip olarak geliyor ve piksel yoğunluğu 441ppi olarak elimize geliyor.

. Corning Gorilla Glass 3 ile ekran darbelere ve çiziklere karşı daha çok koruma altına alınıyor.

. Satacağı pazarlara bağlı olarak 2 çeşit işlemci kullanıyor: 1.9GHz Qualcomm 600 veya 1.6GHz Exynos 5 octa( Hemen belirtelim ülkemizde satışa çıkarılacak S IV’te 1.6GHz Exynos 5 octa işlemci kullanılacak)

.Yine satacağı pazara bağlı olarak iki farklı GPU kullanılıyor: Adreno 320 GPU ve PowerVR SGX 544 GPU

.13 mp cmos sensörlü arka kamera,2 mp ön kameraya sahip olacak ve iki kamera da @30fps full hd kayıt yapabilecek.

.2 GB ddr3 ram bulunacak, dahili GPS, bluetooth 4.0, Wi-Fi özellikleri konumlandırılmış durumda.

.Kullanılan batarya da 2.600 mAH büyüklüğünde olacak. Bu anlamda pil kullanımında daha uzun ömürlü kullanım isteği düşünülmüş.

yazangenc-samsung-galaxy-s4-1

Dizayn olarak bizlere Galaxy S III’ü andırır gibi olsa da Samsung dizayndan çok yazılım ve donanıma önem vermiş diyebiliriz.  7.9 mm inceliğe sahip olan Galaxy S 4, henüz ülkemizde kullanılır olmasa da 4G LTE özelliğini bize sunuyor. Dahili depolama alanı olarak 16/32/64 GB ve 64 GB’a kadar microSD desteği ile birlikte geliyor. Yazılımsal olarakta bizlere yenilikler getiren Galaxy S 4, S Health uygulaması ile kan basıncını, aldığınız kaloriyi gösterebiliyor ve bütün bunların istatistiklerini de kayıt altında tutuyor. Yine dikkat çekici yeniliklerden biride S Translator uygulaması ile 9 farklı dilde size çeviri yapabiliyor olmasıdır. Yeni Touchwiz arabirimi ve android 4.2.2 sürümüyle gelen Galaxy S 4, akıllı bekleme özelliğini de yanında getiriyor. Bu özellik sayesinde izlediğiniz bir videoyu gözünüzü ekrandan ayırdığınızda telefonun videoyu pause ettiği bir yenilik olarak görüyoruz. Yine önemli bir yenilikse Dual Video Chat uygulaması oldu. Bu uygulama sayesinde de video görüşmesi yaptığımız birisiyle hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanarak görüntü alıp verebilmemize olanak sağlayan uygulama olduğudur.

yazangenc-samsung-galaxy-s4-2

100 milyon satış iddasıyla tanıtılan Galaxy S 4 bu rakama ulaşır mı bilinmez ama getirdiği yeniliklerle akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getirdiği aşikâr. Yine söylemeden geçemeyeceğim bir konu 50 milyon satışını geçen Galaxy S 3’ün ön satışlarından daha fazla ön satış rakamlarına ulaştığını da belirtelim. Yapılan eleştirilere rağmen dünyanın şu an en iyi telefonlarından olan S 4 ilerleyen zamanlarda ne kadar satış yapacak hepimiz göreceğiz. Avrupa’da 16 GB LTE satışı için 600-700€ arası bir fiyat konulması beklenirken ülkemizde de yeni Galaxy S 4’ün (16 GB) fiyatının 1900-2000 TL arasında bir fiyatla çıkacağı üzerine bir tahminde bulunabiliriz.

yazangenc-samsung-galaxy-s4

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

3 yorumlar

  1. s3 aldım yeni s4 çıkarttılar onu alcam s5 çıkarıcaklar ne olcak bu tüketicinin hali :)

  2. piyasaya çıktığı gün alırım kaçmaz benden 😉

  3. bende almayı düşünüyorum türkiyeye gelse bi artık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir