Pagerank Nedir ?Pagerank , Google’un bir siteye verdiği değer olarak tanımlanır. Kısaltılmışı PR olan bu kavram bir sitenin Google gözündeki değerini belirtmektedir. 0 ile 10 arasında değişen değer aralığında , sitenize verilen PR ,  Google’un sitenizi ne derece önemsediğini de belirlemektedir. İçeriğe ve alınan link sayısına göre yapılan bu puanlamada , aldığınız değer ne kadar yüksek olursa sitenizin gelişmesi ve hitinin artması da o kadar kolay olur. İndexleme hızından tutunda , sıralamaya kadar bir çok konuda etkin olan PR , Google’un en temel öğelerinden biridir.

Bu sistem , sitenizin hitine,içeriğine,link sayısına ve backlink sayısına göre değişmektedir. Eğer sitenizi güncel tutuyorsanız ve sitenizden ciddi ölçüde link çıkışı bulunmuyorsa , backlink sayınızda fazla ise PR değeriniz artacaktır. Ancak her sistemde olduğu gibi bu sistemde de bazen karışıklıklar olabilmekte. Yani sürekli güncel tutulan kaliteli web sitelerinde bazen pagerank artışı olmazken , önemsenmemiş , kullanıma terk edilmiş sitelerin Pagerank değerlerinde yükselme olabilmekte. Bu Pagerank sisteminin henüz tam anlamıyla çözülmemesinden kaynaklıdır. Yalnız doğruluğu kesinleşen bir şey varsa oda backlink ve içeriğin önemidir.

Pagerank değeriniz arttıkça Google sitenizi önemseyecektir ve Google Bot sitenize daha sık uğrar olacaktır buda sitenizde eklediğiniz içeriklerin daha hızlı bir şekilde indexlenmesini sağlayacaktır. Pagerank değerini arttırmak için yapmanız gerekenler “Pagerank Değeri Nasıl Arttırılır ?” makalemizde yer almakta.

 

Önceki Yazı:YALI SPOR, SPORU MODAYLA BULUŞTURUYOR

Sonraki Yazı:Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Benzer Yazılar
Yorumlar
1 Yorum
  1. […] olarak Pagerank sistemini kavramanız için “Pagerank nedir” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Eğer Pagerank hakkında yeterli bilgiye sahipseniz […]

Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna