Home / Seo / Pagerank Değeri Nasıl Arttırılır ?

Pagerank Değeri Nasıl Arttırılır ?

İlk olarak Pagerank sistemini kavramanız için “Pagerank nedir” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Eğer Pagerank hakkında yeterli bilgiye sahipseniz bu makalemizi okuyarak ek bilgilere ve tavsiyelere sahip olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Pagerank değerini arttırmak ciddi ölçüde emek ve gayret gerektirmekte. Tabi sabır etmekte cabası. Bu konumuzda pagerank değerinizi arttırabilmeniz için bazı ipuçlarına yer vereceğiz. Webmasterların sıkça sorduğu sorulardan biri olan “Pagerank değerini nasıl yükseltebilirim ?” sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Özgün İçerik
Pagerank değeri üzerinde oldukça etkili olan özgün içerik , PR değerinizi ciddi ölçüde etkileyecektir. Düzenli olarak özgün içerik girdiğiniz taktirde Pagerank değerinizin artması daha da kolaylaşacaktır. Çünkü özgün içerik site üzerindeki emeğin bir göstergesidir. Yani Google Bot sitenizi ziyaret ettiğinde , İnternet de bulunmayan bir içeriğe rastladığında , sitenize önem verdiğinizi düşünerek puanlamasını yapacaktır. Üstelik özgün içerik internete yeni bir şeyler kazandırmaktır. Dikkat ederseniz özellikle haber sitelerinin pagerank değeri yüksek olmaktadır bunun nedeni sürekli güncel olması ve özgün içeriğe sahip olmasıdır.

Güncel İçerik
Dikkat ederseniz “içerik” kelimesi her iki maddemizde de kullanılmıştır buda demek oluyor ki içeriğin ciddi ölçüde bir katkısı bulunmaktadır.  Sitenizi ne kadar güncel tutarsanız , PR değerinizde o kadar yüksek olacaktır. Şöyle düşünebilirsiniz ; Google Bot sitenize her girdiğinde yeni bir içeriğe , yeni bir bilgiye rastladığında sitenizi önemsediğinizi anlayarak değerlendirmesini yapacaktır. Her gün düzenli olarak içerik eklemeniz sitenizin Pagerank değerinin artmasını sağlayacaktır.

Backlink Sayınız
Aslında pek etik olduğunu söyleyemeyiz ancak ortama uyum sağlamakta fayda var. Herkes backlink alımı yapmaktadır ve ciddi ölçüde de katkısını görmektedir.  Backlink mantığı sitenizi bir çok sitede göstererek PR değerinizi arttırmaya çalışmaktır. Yani Google Bot başka sitelerde sizin sitenizi görünce puanlamasını yapacaktır. Backlink çalışmalarınızı günlere yararak aşırıya kaçmayacak bir şekilde yapmalısınız.

Link Değişimleri
Aşırıya kaçmayacak şekilde link değişimleri yapabilirsiniz. Böylece iki site arasında karşılıklı bağlantı kurularak birbirlerinin gölgesinden yararlanılması sağlanır. Her link değişimi siteniz için bir link çıkışı sayılacağından fazla link değişimi yapmanız pagerank değerinizin düşmesine neden olacaktır.

Link Alımları
Yüksek Pagerank değerine sahip sitelerden link alarak , pagerank değerinizi yükseltebilirsiniz. En garanti yollardan biri olan bu yöntemin maliyeti yüksektir. Örnek vermek gerekirse , PR 0 değerine sahip bir sitenizi PR 9 bir siteye eklerseniz sitenizin PR sinde artış olacaktır. Ancak PR 9 siteden link almak ekonomik açıdan zorlayabilir.

Özen Gösterilmiş İçerik
Yazılarınızda kalın,italik,altı çizili font stillerini kullanarak Google Botu etkileyebilirsiniz. Google Bot sitenize girdiğinde yazıların özenle ve düzenli bir şekilde girildiğini gördüğünde puanlamasını yapacaktır. Kalın,italik,altı çizili stilleri mümkün olduğunda kullanmaya gayret edin.

Site Arası Bağlantılar
Konular arasında bağlantı kurarak Google Botun gönlünü alabilirsiniz. Birbirleriyle alakalı konuları bağlamanız Google Botu yönlendirmenizi sağlayacaktır.

Görüldüğü gibi siteniz üzerine ne kadar çok titrerseniz , sitenize ne kadar fazla emek verirseniz pagerank değerinin artması da o kadar kolay olacaktır. Yukarıda ki yöntemleri uyguladıktan sonra tek yapmanız gereken sabırla beklemek.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: serdar

İlginizi Çekebilir

BIND ile Bölge-İsim Sunucusu

Linux üzerinde gerçek anlamda alan bilgilerinin tutulabilmesi için, öncelikle onun registrar (Alan adı kaydediciler) tarafından ...

bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir