Özgün İçeriğin Önemi

20.07.2013 tarihinde Seo kategorisine eklenmiş, 51 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Türkiye’de yapılan son araştırmalarda online olan web sitelerin sayısının her geçen yıl arttığı gözlenmiştir. Ancak sayıca ciddi artışlara rağmen kalitede ve rekabet de ciddi düşüşlerin olduğu da dikkat çekmektedir. Yine Türkiye geneli ele alınacak olursa ciddi projelerin sayısında pek deşiklikler olmazken , kalitesiz, özgün olmayan , spam niteliği taşıyan web site sayısının her geçen yıl arttığı gözlenmektedir.

Bu bilgiler ışığında Türkçe yayın yapan web sitelerini incelediğimiz de çoğunun “alıntı” dediğimiz , içerik aktarma yoluyla yayın yaptığını  görmekteyiz.  Örnek vermek gerekirse Google üzerinde yapılan “xx oyunun incelenmesi” şeklindeki aramalar da genellikle ilk 10 web siteden en az 3 ünün aynı içeri barındırdığı , diğer web sitelerin de de benzer içeriklerin olduğu dikkat çekmektedir.  Bu ve benzeri olaylar da Türkçe aramaların kalitesini düşürmektedir.

İşte bu noktada Google devreye girmektedir. Daha kaliteli ve özgün içerikli sitelerin ön plana çıkması için düzenlemiş olduğu sistemle , özgün içerikli yayın yapan web sitelerini tespit edip , google aramalarında üst sıralara çıkarmaktadır. Böylece webmasterları özgün içerik yazmaya teşvik edip daha kaliteli yayın ortamının oluşmasını sağlamaktadır.

Eklenen her özgün içerik Google tarafından tespit edilip arama sonuçlarına eklenmektedir. Yayınına özgün içerikle devam eden web sitelerinin Pagerank değerlerinin daha hızlı artış gösterdiği de bilinmektedir. Sitelerin pagerank değerinde ki bu artış içeriklerin indexlenme hızını arttırmakta ve yapılan aramalarda  üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır.  Ve buda kısa sürede yüksek hit (Siteyi giren ziyaretçi)  getirmektedir.

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26