Home / Kişisel Yazılar / Okula Geri Dönüş

Okula Geri Dönüş

3 aylık bir yaz tatilinin ardından tekrar okula döndük, ne iyi ettik. Gerçekten bence çok iyi ettik çünkü tatil artık sıkmaya başlamıştı, en azından benim açımdan bu böyle. Tatile girmeden önce kendi kendime verdiğim sözleri daha tatile girmeden unuttum sanırım çünkü ne doğru dürüst ders çalışabildim, ne yapmak istediklerimi yapabildim. Tatil boyunca Ordu’da ne yaptım onu da bilmiyorum.

Daha dün gibi hatırlarken 9.sınıf kayıtları için okula gelişimizi şimdi 11.sınıftayız ve o ilk gün endişeyle, çekinerek girdiğimiz yeni ortam şimdi yuvamız gibi. Kardeşim diyebileceğimiz kadar yakınlarımız, Allah bin belasını versin diyecek kadar da sinir olduğumuz insanlarla aynı ortamdayız.

Ben SBS’den sonra gelişen süreçten bahsetmek istiyorum. Daha dün arkadaşlarla konuştuğumuz gibi, SBS münasip bir yeri fazla kalkanlara sen önce adam ol öyle gel diyerek herkesi hak ettiği yere gönderiyor ve herkes için bambaşka bir dönem başlıyor. Bu yeni başlangıçta yanında eski arkadaşlarının büyük bir kısmı olmuyor. Ve açık konuşmak gerek ki liseye geçince kurulan arkadaşlıklar da 6-7 veya 8.sınıftakiler kadar saf değil. Eğer doğru kişilerle arkadaş olmazsanız hele sizi ne maceralar bekler. Kısacası göte geldiniz demektir.

İlk başlarda fazla gruplaşma olmuyor çünkü herkes daha yeni yeni tanışıyor ancak bi süre sonra ilk arkadaş grubu oluşuyor. Bu ilk arkadaş grubu için hiç sevinmeyin bence çünkü bir sonraki sene tanımadığınız ve nefret ettiğiniz kişilerle aynı sınıfa düşebiliyor, aynı ortamda bulunabiliyorsunuz. Ve bazen onlarla öyle bir dost oluyorsunuz ki, ben senin böyle biri olduğunu düşünmemiştim lafını da sık duyma ihtimaliniz var, tabi sürekli karakter değişikliğine gitmezseniz. Aslında değişemiyorsunuz sadece siz değiştiğinizi sanıyorsunuz yoksa eşeğe altın semer de vursan eşek yani.

Tabi bu arada yoğun dersler, sınav haftaları, yazılı çalışmaları insanı bayağı yıpratabiliyor bazen. Sabahlara kadar ders çalışmak eylemini sık sık gerçekleştiriyor hatta ”Abi ben bugün uyumadan geldim yae” gibi cümleler falan.

Neyse fazla uzatmadan 11.sınıfa gelelim. Genelde sorunlu biri olmazsanız herkes arkadaşınız olabilir, kimseyle aranızda durup dururken bi sorununuz olmaz zaten ancak bazıları gerçekten arkadaşınız olur, kardeşiniz olur. Sonra işte okulda daha fazla etkin olursunuz, sosyal kişiliğinize göre değişir tabi. Belki benim gibi başkanlığa aday olursunuz, belki de gidip okulun arkasına ağaç dikersiniz yani kimden ne fikir çıkacağı belli olmuyor bu aralarda.

Şimdilik güzel bir sene olacak gibi bir görünüm var ama daha 8 ayın 1 haftasını yeni atlattık bakalım neler yaşarız bu gelecekteki süreçte. Son olarak da herkese yeni yılda başarılar diliyorum.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir