Nokia Lumia 925 İncelemeMobil dünyasının dev isimlerinden olan Nokia , geliştirmiş olduğu  Lumia 925 adlı telefonla , tekrar kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Android işletim sistemli telefonlara duyulan ilgiden dolayı bir hayli kullanıcı kaybeden Nokia , geliştirmiş olduğu son telefonlarla tekrardan ilgileri ve beğenileri üzerine çekeceğe benziyor.

Nokia Lumia 925‘i inceleyecek olursak ilk olarak şunları söyleyebiliriz ; telefonun önemli ve fark yaratacak bir çok özelliği olduğu gibi basit eksiklikleri olduğu da söylenebilir.  Kusursuz ekran kalitesi ve dokumatiği ile kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başaran Lumia 925 , hafıza ve işletim sisteminin yetersizliğinden dolayı telefon incelemelerinde bulunan web site ve yayıncıların hedefi olmuş durumda.

Daha detaylı bir inceleme yapacak olursak 

– Telefon dış görünüş olarak gayet hoş bir izlenim bırakmakta. 139 gram ağırlığında ki telefon 10 mm inceliğinde.  İnce ve düz olan telefon kasası alüminyum çerçeve ile çevrilmiş durumda.

-Telefon çift çekirdekli olup 1 GB RAM‘e sahip. Ayrıca işlemci hızı 1.5 GHZ.  Bu özellikleri android işletim sistemli telefonlara göre daha düşük durumda.

Ekran olarak AMOLED teknolojisini kullanan telefon 1280 x 768p çözünürlüğe sahip. Renklerin çok keskin ve canlı olduğu söylenebilir.

 

 

 

Önceki Yazı:Sivilceler Nasıl Oluşur ve Nasıl Yok Edilir ?

Sonraki Yazı:Android Telefonların Pil Ömrünü Uzatma

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna