Muadil Toner Nedir?

12.06.2015 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 85 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

toner

Teknolojinin hızla büyüdüğü ve gelişti dönem içerisinde ortaya çıkan ve bir patlama yapan bilgisayar kullanımı günümüz de büyük bir önem taşımaktadır. Öyle ki şuan bilgisayar bilişimin de yan malzeme olarak birçok ekipman kullanılmaktadır. Baskı makinası ve yazıcı olarak adlandırdığımız bu ekipmanlarda onlardan bir tanesidir. Çok eski yıllarda icat edilen ve teknolojinin etkisi ile gelişerek günümüz de inanılmaz hallere gelen bu baskı makinaları bilgisayar ile bir bütün olmaktan çıkarak nerede ise tek başına kullanılan bir noktaya gelmiştir. Bu baskı makinaları ve yazıcıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kullanım amacı ve yerine göre değişen bu makinaların iç mekanizmaları da modele göre değişiklik göstermektedir. Özellik ile mürekkep haznesi olarak bilinen toner birbirinden farkı şekillerde ve çeşitlerde bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise hp muadil toner dir. Peki, bu muadil toner nedir? Diye sorulduğunda ise verilebilinecek en basit cevap standart tonerlerin yan ürünü yani imitasyon olanıdır. Kısaca muadil toner nedir denildiğin de yazıcı firmasının taşıdığı ürün ile üretilen yazıcılar da kullanılan farklı marka bir mürekkep haznesi yani toner olarak açıklanabilir.

Ülkemiz genelin de buna kısaca yan sanayi, yedek ürün, yan ürün, imitasyon veya kopya ürün olarak da nitelendirenlere rastlayabiliriz. Muadil toner nedir sorunun diğer bir cevabı ise yenilenmiş toner yani remanufactured olarak da nitelendirilebilir. Bunlar piyasa da bulunan tonerlerin toplanmış ve daha sonradan uygun şekiller de tekrardan mürekkep ile doldurulmuş halleridir.

Anlattığımız bu muadil tonerler şuan piyasa da olan yazıcıların tümüne uygun şekilde orjinal toner birebir aynı özelliklerini taşıyan fakat farklı firmalar ile farklı adlar adında üretilerek satılan ürünlerdir. Orijinal lerinden daha uygun bir fiyatlandırmaya sahip olduğundan aslında daha çok tercih edilmektedir. Fakat üretici firmanın üretim koşulları ve şekillerinden dolayı zaman zaman avantajlı olduğu kadar dezavantajlı olduğu durumlarda söz konusu olmaktadır. Bu nokta da ise iş alıcılara ve kullanıcılara düşmektedir. Muadil Toner alırken aldıkların ürünün kalitesi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Çünkü tasarruflu olmak için kullanılan muadil tonerlerin zarar vermesi göz önünde bulundurulması gereken bir durum olmaktadır.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26