Home / Teknoloji / Minecraft Kurulum Rehberi (single ve online)

Minecraft Kurulum Rehberi (single ve online)

Uzun zamandır minecraft’ı satın almadan online oynamak isteyen arkadaşlar için bu rehberi hazırlamak istiyordum ama bir türlü  fırsatını bulamamıştım. Lafı fazla uzatmayacağım arkadaşlarıyla birlikte minnecraft dünyasına girmek isteyenler için bu kurulum rehberini hazırladım, adımları takip edin ve minecraft’ta kendi dünyanızı yaratın.

Offline oynamak o kadar da zor değil.

1- Öncelikle minecraft-1.2.5 i buradan indirin.

2- İndirdiğimiz zip dosyası açın ve minecraft.exe yi çalıştırın. Kurulum sihirbazını takip ederek kurulumu tamamlayın.

3- Eğer kurulumda bir sorun çıkmadıysa masaüstünüzde minecraft’ın simgesini göreceksiniz. Artık oyunu offline olarak oynayabilirsiniz.

4- Offline olarak oynamak için masaüstündeki kısayola çift tıklayın, istediğiniz nickname’i yazdıktan sonra ‘’start minecraft’’ butonuna tıklayın açılan launcher ekranında kullanıcı adı ve parolayı boş bırakarak login deyin. Son olarak ‘’play offline’’ diyerek oyuna başlayın.

Online olarak oynamak içinse yapmamız gerekenler biraz daha uzun.

1- Öncelikle bir gmail hesabı almalısınız. Zaten bir hesabınız varsa onu kullanabilirsiniz. Hesabınız yoksa buradan alabilirsiniz

2- Gmail hesabınızı aldıktan sonra minecraft’ın resmi sitesine kaydolmanız gerekiyor. Buradan siteye girdikten sonra sağ üst köşedeki ‘’register’’ butonuyla kayıt olabilirsiniz.

3- Minecraft.net hesabı aldıktan sonra siteye giriş yapın, sonrasında siteyi kapatmayın ileride lazım olacak bize.

4- Artık son adımlara geliyoruz, buradan mineshafter adresine bağlanıp gmail hesabınızla giriş yapın. Sağ üstte artık adınız var. Adınızın üstüne gelerek ‘’settings’’ e girin. En üstte ‘’connect your minecraft account’’ başlığını göreceksiniz, onun altındaki ‘’change’’ butonuna bastıktan sonra minnecaft hesap bilgilerinizi yazın ve connect deyin.

5- Minecraft hesabınızı bağladıktan sonra yine aynı siteden downloads bölümüne gelin. Karşınıza iki seçenek gelecek, ‘’mineshafter proxy for player’’ yazısına tıklayın ve indirin.

6- İnen dosyayı minecraft simgesinin yanına koyun. inen dosyayı açtığınız da masaüstünüze birkaç dosya çıkaracaktır önemsemeyin onları, oyuna artık ‘’mineshafter-proxy.jar’’ dan gireceksiniz.

7- ‘’mineshaffter-proxy.jar’’ ı açtığınızda sizden kullanıcı adı ve parola isteyecektir, minecraft hesap bilgilerinizi yazın ve login butonuna tıklayın. Bu kadar, artık internetten bulduğunuz bir server’da veya  arkadaşlarınızla birlite minecraft eğlencenizi arttırabilirsiniz.

Ömer ODABAŞ

 

 

 

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

3 yorumlar

  1. ya mineshaftera gidiyorum ordaki connecte basıyorum öyle biyer gelmio

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir