Masaüstü Uygulaması, FENCES!Daha önce Lana Del Rey Duvar Kağıtlarını paylaşarak başladığım bir yazı dizisi vardı. ”Güzel Bir Masaüstü Nasıl Yaratılır?”  diye belirledim hatta başlığını bu yazıların ve ikincisiyle karşınızdayım şimdi. Masaüstünüz için mükemmel bir araç olan Fences’i anlatıcam size.

Öncelikle Fences nedir? Ne işe yarar konusunda anlaşalım. İşte Tamindir.Com’da bulunan açıklama;

Fences sadece birkaç dakika içerisinde masaüstünüzü derli toplu, düzenli ve tertemiz bir hale getirebilmenize yardımcı olan ücretsiz bir kişiselleştirme aracıdır. Masaüstünüzün belirlediğiniz kısımlarında ayrıbölgeler oluşturup bu bölgeler içerisine simgeler yerleştirerek kullanımınıza göre kategorilere ayrılmış kısayol grupları oluşturabileceğiniz program daha verimli ve daha düzenli bir bilgisayar kullanımı isteyenler için güzel bir çözüm aracı diyebiliriz.

Programları, resimleri, dosyaları, web adreslerini bir grup içerisinde belli bir alanda masaüstünde tutabilme olanağı sağlayan program tamamen kişiselleştirilebilir yapısı ve işlevsel özellikleri ile herkesten farklı bir masaüstü kullanımına sahip olmanız için farklı seçenekleri elinizin altına getiriyor.

Masaüstüne çift tıkladığınız zaman hangi ikonların masaüstünde saklı ve görünür durumda olacağından tutunda, grup isimlendirme, sürekle bırak desteği, görünüm ve efekt ayarları gibi birçok özelliğe sahip olan Fences bilgisayar kullanımınıza farklı deneyimler kazandıracak alternatif bir program.

Bu program Tamindir.Com’un en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

 

Bu Tamindir’in açıklamasıydı benim için açıklamak gerekirse şöyle diyeyim, masaüstünüzdeki simgeleri belli bir düzenle gruplandırmak isterseniz ve bunu şık bir biçimde yapayım derseniz bu program tam size göre. Bende programın 1.0 sürümü olması gerek sanırım ve yakın zamanda program ücretli oldu. Aynı zamanda bayağı yeni özellikler de geldi programa ancak ücretli olması bayağı kötü oldu tabi ki.

Ekran Görüntüsü -1-

Ekran Görüntüsü -2-

Sonuç olarak Fences ile masaüstü simgelerinizi gruplandırabilir, çift tıklayarak tüm simgeleri gizleyip tekrar çift tıklayarak hepsini geri getirebilirsiniz.

Eğer tam bana göre bir uygulama diyorsanız sizde indirin ve deneyin.

İndirme LİNKİ

Yazar
Yazar
Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

Önceki Yazı:Harlem Shake ve Türk Firmaları

Sonraki Yazı:Trafikte Radar Şakası !

Yorumlar
1 Yorum
  1. Yazar
    HCeylan

    Gerçekten çok iyi uyguluma olmuş. Paylaşımın için teşekkürler Atakan

Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna