Home / Soru-Cevap / Klima Neden Koku Yapar

Klima Neden Koku Yapar

klimaKlima faaliyet aşamasında ısıtırken veya soğuturken koku yapıyor ise bunun birçok sebebi olabilir. Önce klima çalışırken neden koku yapar? Sorusunu öğrenmekle işe başlayalım… Klima çalışırken koku yapıyor ise bunu sadece bir sebebi vardır . Oda periyodik bakımlarının yapılmamasıdır . Klimalar yazlık ve kışlık olmak üzere periyodik bakımlarla temizlenir ve kusurları giderilir . Şayet bu klima bakımı aksatılırsa içeride biriken kirli gökyüzü tabakası ortama salınarak güzel olmayan kokuya neden olur .

Klima bakımının teknik servis elemanları haricindekiler yapamaz . Tabiki ki klima kullanıcılarının kendilerinin yapabileceği hiç değilse kokuyu giderebilecekleri bir kaç bakım evresi bulunmaktadır .

Klimadan Çıkan Kokuyu Gidermek amaçlı Ne Yapabilirim?
•Öncelikle klimanın ön kapağını açmalısınız . İçerisinde bulunan filtreleri güzelce yıkamalısınız .
•Filtreyi iyice yıkadıktan bir sonra yapılması gerekli olan şey ise filtreyi takmadan klima içine ya oda spreyi veya parfüm sıkmalısınız .
•Klima gözeneklerindeki bakteri ve güzel olmayan kokuların giderilmesi amaçlı sürekli olarak bu işlemi yapmanız gerekmektedir .
•Aksi takdirde klima güzel olmayan koku yaymaya devamı edecektir .

Eğer bu işlemleri yaptıktan bir sonra klima içerisindeki koku hala dahada giderilmediyse , buna nazaran koku hala dahada gelmeye devamı ediyorsa o gün mutlaka servis çağırmanız gerekmektedir . Klima teknik servislerinin yapacağı işlemler ise şu şekildedir;
•Servis elemanları klimanın ön yüzeyindeki kapağı komple sökerler .
•Ardından ilaçlı bir biçimde klima içine bakım yapılır .
•Servis elemanlarının kullandığı ilaçlar kokuyu giderecektir .
•Parfüm ve oda spreyi netice getirmiyor ise mutlak suretle ilaç kullanılmaktadır .

Paylaş / Yer imi

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

tapu-masrafi

Tapu Masrafı

Nüfus arttıkça emlak alım satımıda oldukça hareketli. Yeni yeni yapılan binalar görslellikleri ile insanları cezvediyor.  ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir