Home / Kişisel Yazılar / Keşke, Sevmek, Düşünmek

Keşke, Sevmek, Düşünmek

Bazen oluyor, keşke diyoruz ya da durun durun bazen değil. Belki bu aralar sizde benim gibi çokca keşke diyorsunuzdur bu aralar. Pişman olduğumuz keşkeler değil bunlar sadece, onlarda var tabi fakat bunlar yaptıklarımızın değil yapamadıklarımızın keşkeleri. Yapabilecekken yapamadıklarımızın…

Aslında her şey çok garip değil mi? Bir başkası hakkında size söylediklerinden, sizin anlamak için uğraşıp ancak yarım yamalak anlayabildiğinizden başka bir şey bilemiyorsunuz. Onun ne düşündüğünü bilemiyorsunuz evet, ne yaparsanız yapın hiç bir zaman da öğrenemeyeceksiniz.

Ama, ya bilebilseydik neler olduğunu, etrafımızda neler döndüğünü, bize ne gözle, nasıl baktıklarını, bilebilseydik?

Her şey farklı olurdu, evet her şey. Güzel olurdu demiyorum çünkü olmazdı. O zaman heyecanı kalmazdı. Karşımızdaki değersizleşirdi. Bilmediğim bir şeyi yoksa eğer, yani  bilmediğim bir şeyi olmazdı.

O zaman insan, düşünceleriyle mi var olur? Düşünceleri için mi değerlenir? Her şey o belki çok ince ayrıntılar içeren, belki de kaba saba düşünceler için midir?

İki kişi arasındaki bir ilişki için bence evet, düşüncelere olan meraktır biraz da bir bağ. Bu sadece sevgili anlamında değil, bir arkadaşımız için de bu böyledir.

Keşke sevdiğimiz, sevmek istediğimiz, bizi sevsin istediklerimiz…

Onları gerçekten tanımayı ne kadar isterdim, hemde ne kadar çok. Siz istemez misiniz?

Onları tanıdıkça belki sevmek için daha fazla neden bulurdum ya da nefret etmek için daha az neden. Her şeye rağmen yine sevmek isterdim, ne olursa olsun. Evet belki yapamazdım ama çok isterdim.

Bugün bir kahve molası verin kendinize ve düşünün bence. Hatta bu yazıyı bir kere daha okursanız bir kere daha bu molaya layık görün kendinizi. Yaşamın zor, kazık ilerleyişine rağmen, yapmanız gereken belki onlarca işe rağmen kahvenizi koyun ve belki güzel bir manzaranız vardır oraya kurulun, yüzlerce şarkınız vardır nları açın ve düşünün.

Evet belki kendinizi belki sevdiklerinizi belki de tarafından sevilmek istediklerinizi düşünürsünüz. O size kalmış.

Bu yazıya başlarken amacım çok daha farklı şeylerden bahsetmekti ama şimdi neredeyse alakasızlaşmaya başladı. Düşündüğümle paralel ilerlemiyor yazdıklarım. Bakın şuanda aslında güzel bir örnek buldum. Düşündüklerim, evet benim şuan ne düşünerek yazdığımı anlayamayacaksınız. Evet, yazıyı okuyunca bir şeyler anlarsınız ama ya yazmadıklarım, yazamadıklarım?

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir