Home / Sinema/TV / Kara Şövalye Yükseliyor

Kara Şövalye Yükseliyor

Kara Şövalye Yükseliyor’a gittik arkadaşlarla. 2 saat 45 dakikalık bir film öncelikle ve ilk yarısında gerçekten sıkılabilirsiniz. İlk filmini izlemeden ve ikinci filmi de izlememe rağmen tam olarak hatırlamayarak gittim filme ancak pek bi zorluk yaşamadım. Sonuçta ”Batman” yani bu. Benim bu film için yapacağım eleştiri ne kadar yerli yerinde olur bilemem ama internette araştırmalarımda okuduğum gibi tipik bir 11 Eylül saldırısı sonrası senaryosu demiş eleştirmenler. Haklı da buldum gayet. Filmde bir grup terörist bir kitle imha bombasına sahip, belli bir süre gücü ellerinde tutuyorlar ama tam bomba patlamak üzereyken kahraman şehri kurtarıyor. Bazı şaşırtıcı olaylar var senaryoda evet özellikle ikinci kısımda çünkü ilk kısımda uzun tutulan cümleler, sahneler izleyiciyi sıkıyor gayet açık bu. İkinci kısımda vay be dediğiniz olaylar olabiliyor ama yine de izleyiciyi şaşırtmak açısından pek başarılı değildi bence. En azından sonunu merak edebilseydik yani. Zaten bomba şu zamanda patlayacak dediklerinde anlıyorsun ki patlamadan 3-5 dakika önce kesin kurtarılır, her şey düzelir falan. Görüntüye gelirsek bence gayet güzeldi, efektler falan gayet iyiydi. 2 saat 45 dakika film izlediğinizi düşünmezsiniz yani filmin sürükleyiciliği de var tabi.

Yalnız şunu da söylemeden edemem Anne Hathaway olmasa belki bu film bu kadar çekilir olmazdı. Filme renk katmış, filmi izlenebilir kılmış yani birazda. Zaten hastası olmamak mümkün değil, bu filmde de çok iyiydi. Oyuncuların performansına zaten benim diyebileceğim bir şey yok. Bu sadece normal bi izleyicinin film hakkında görüşleri işte. Sonuç olarak kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim, kaçırmayın bu filmi. Sürekli böyle filmler gelmez.  Ayrıca film çoktan IMDB Top 250 listesinde 13. sıraya yükselmiş durumda.

Öne Çıkan Film Ayrıntıları:

Filmin Özeti

Warner Bros. ve Legendary Pictures’ın sunduğu “Kara Şövalye Yükseliyor” filmi Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin destansı finali.

Oyuncular

Marion Cotillard (Talia Al Ghul (Miranda))

Anne Hathaway (Catwoman)

Christian Bale (Batman/Bruce Wayne)

Umarım bu eleştiriler sizin için faydalı olmuştur. Sizde eleştirilerinizi bizimle yorumlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

ben onu cok sevdim

Ben Onu Çok Sevdim Dizisi

ATV bu sezona izleyicilerine bomba gibi bir dizi sunacak. Ben Onu Çok Sevdim yakında başlıyor!  ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir