ipad mini özellikleri

19.11.2013 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 47 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

iPad-Mini

Apple’ın heyecanla beklenen tablet modellerinden iPad mini, resmen ülkemize giriş yapıyor. Apple’ın resmi temsilcilerinden Bilkom aracılığıyla sunulan iPad mini, grey market satıcılara göre daha uygun fiyata sahip diyebiliriz.

ipad Mini Tahmini 10 inç ekrana sahip iPad’e karşı, iPad Mini hepten minik ekrana sahip olacak ve 7,85 inçlik (19,9 santimetre) ekrana ve 22,9 santimetre genişliğe sahip olması bekleniyor.

iPad Mini, boyutları, nitelikleri ve tasarımıyla epeyce alaka cazip bir cihaz olmakla beraber tablet dünyasının 7 inçlik ürünleri aralarında alaka çekeceğe benziyor.

Cihazın ölçülerinden başlayarak özelliklere değinecek olursak, iPad Mini’nin önce 7.2 milimetrelik inceliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Uzunluk 20 santimetre ve en de 13.47 santimetre. Öbür taraftan cihazın kilosu yalnızca 308 gr. 7.9 inçlik ekran boyutuna sahip durumda olan üründe bulunan ekran LED IPS teknolojisini kullanıyor ve 1024×768 megapiksel çözünürlüğünde görüntüler meydana koyuyor.

a5 ipad miniCihazın merkezinde çift çekirdekli A5 işlemci bulunuyor.

Üründe iki tane kamera var. Arka kısımdaki ana kamera 5 MP çözünürlüğünde ve iSight teknolojisini kullanıyor. Bu kamera ile 1080p tam HD video çekmek olası. Ön kameranın çözünürlüğü ise bir.2 MP ve bu kamera ile de 720p HD video çekilebiliyor. FaceTime HD uygulaması ön kamera ile kullanılabiliyor.

iOS 6 işletim sistemi, 7.9 inç büyüklüğünde 1024 x 768 megapiksel çözünürlüğünde ekran, çift çekirdekli Apple A5 işlemci benzeri donanımözelliklerine sahip durumda olan ürün yalnızca 308 gr ağırlığa sahip.

Kasım’ın 3. haftasından bu yana kademeli olarak piyasaya sürülmeye başlanan iPad mini, çoğalış piyasaya hazır durumda durumda. Sağlamak etmek talep eden okurlarımız Bilkom’dan ürünleri sağlamak edebilirler.

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26