Home / Teknoloji / ios 7 özellikleri

ios 7 özellikleri

ios-7

Birçok yepyeni ve ilgi çekici özellik iOS 7 ile beraber iPhone ve iPad sahiplerinin emrine sunuldu .  Ancak bu yenilikler denizi içerisinde kafa karışıklığı yaşamını sürdürmek ,  çok yararlı olabilecek birkaç özelliği ıskalamak olası .  Bu haftaki yazımda mühim bir kamu hizmetine imzasını atarak iOS 7’nin içerisinde gizlenmiş irili ufaklı nitelikleri anlatacağım .  Eminim ,   ” Bu çok işime yarayacak ”  diyeceğiniz asgari bir örneğe rastlayacaksınız .

Kontrol merkezi seyahati

iPhone kullanırken en büyük dertlerden biri sıkça değiştirilen ayarlar için ekran ekran dolaşma mecburiyeti idi .  iOS 7’de ekranı aşağıdan yukarı kaydırarak kontrol merkezini ulaşabilirsiniz .  Bu ekrandan Wi – Fi ve Bluetooth ,  uçak modu ve parlak olmak bunun için benzer ayarları tek tıkla değiştirmek bu andan itibaren olası .  Benzer ekranda bu andan itibaren bir el feneri özelliğinin bulunduğunu da ekleyeyim .

Arama çalışmaları!

Eski iOS versiyonlarında edevat içerisinde arama inşa etmek için bütün ekranları sağa atana gibi ilerlemek gerekmekteydi .  iOS 7’de hangi sayfada olursanız olun ekranı aşağıya kaydırdığınızda arama kutucuğu belirecek .  Ve hayatınızın 2 . 3 saniyesini boşa harcamamış olacaksınız .

iMessage kaçta gelmişti?

Mobil chat dünyasında Whatsapp’ın başını çektiği büyük bir rekabet şuanki .  Bu vahşi rekabet içerisinde bütün iMessage mesajlarının yakınında gönderilme ve alınma zamanının yer almaması çok garip bir durumdu . iOS 7 ile her mesajın zamanını görmek olası .  Konuşma balonunun üst kısmına dokunup parmağınızı sola kaydırmanız yeteri kadar .  Bu Andan Itibaren sevgilinizle o mesajın kaçta gönderildiği hakkında tartışırken ayaklarınız ek olarak çok yere basabilir .

Sapıklara iyi olmayan haber!

Cep telefonları ,  kişilerin bilhassa de bayanların yaşamını kolaylaştırdığı gibi bazen zorlaştırabiliyor da .  İstemediğiniz bireyler kısa mesaj ya da arama yöntemiyle huzurunuzu ve sizi farklı köşelere rahatlıkla yollayabiliyor .  Ek Olarak çok Android app’lerde gördüğümüz bir özellik iOS 7 ile işletim sisteminin içerisine girmiş vaziyette .  Arama yapan ,  kısa mesaj atan ,  Facetime ile darlayan kişileri ayarlar sayfasından rahatlıkla bloklamak bu andan itibaren olası .

Salla e – mailler çağlasın! iOS yapısında çöp kutusu imgesine dokunup bir e – postayı hata sonucu silmek fazlasıyla olasıydı .  Bu Andan Itibaren silinmiş e – maili bulmak için çöpü karıştırmanıza sebep yok .  Sildikten hemen bir sonra telefonu salladığınızda silinen e – posta geride geliyor .  Benzer geride alma işlemini yazı yazarken de deneyin .  Yüzde 100 çalışıyor .

Dosyalar kalınlaştı! İlgili uygulamaları biraraya toplamaya ,  telefonu ek olarak az dağınık göstermeye yarayan klasörler için bir kapasite sınırı bu andan itibaren şuanki değil .  Gazetelik dahil olmak üzere dilediğiniz gibi app’i tek bir klasöre doldurup oda toplama eylemini eşyalarını dolaba tıkmak olarak gördüğünüz ergenlik günlerinizi yadedebilirsiniz .

iOS 7’yi iPhone 4’te kullanma ipuçları

Apple’ın yepyeni taşınabilir işletim sistemini savunan en önceki telefon iPhone 4 .  İdeal bir yeryüzünde  ” destek vermek ”  fiili iPhone 4’lerin iOS 7’de sorunsuz çalışması manasına gelebilirdi .  Ancak hayat acımasız .  A4 çipli önceki bir işlemciye sahip iPhone 4’lerin iOS 7’de verimli çalışması için belli bir süre desteğe gereksinimi var:

* Arka planda uygulamaların kendini yenileme özelliğini kapatın . * Konum servislerini kapalı tutun .  En azından bir takım app’ler için .  El feneri sizin yerinizi bilmese de olabilir . * Kullanmadığınızda bluetooth ve Wi – Fi kapalı olsun . * Bildirim alacağınız app sayısını en aza indirin . * Kullanmadığınız uygulamalarla vedalaşın . * Telefonu ek olarak sık sık açıp kapayın . * Netice tatmin etmediyse ,  yedekleme yaptıktan bir sonra iOS 7’yi tekrar yükleyin .

Paylaş / Yer imi

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir