Home / Diğer Kategoriler / İlk bulusmadan sonra ne yapmali?

İlk bulusmadan sonra ne yapmali?

Sözlüklerde başlıklara bakarken bir başlık gördüm ve cidden benim de aklımda böyle bi soru oluştu şimdi, ilk buluşmadan sonra ne yapmali? Cidden ne yapmali? 

Yanından ayrılır ayrılmaz mesaj atıp buluşma için teşekkür mü etmeli yoksa karşı taraftan mı beklemeli bu hareketi?

Senin için nasıl geçti, beklediğin gibi miydi tarzında sorular ile görüş mü öğrenilmeli?

Kendi görüşlerini bildiren bir destan mı yazmalı?

Young couple with rose, outdoorsNE YAPMALI?

Bu yazının saçma olduğuna inanmak isteyen ancak sonuna kadar okuyacaklar olacaktır. Kendinizi gizlemenize gerek yok. Şimdi farklı forumlarda, sözlüklerde yazılmış olanları paylaşıcam sizlerle daha sonra da size soracağız, NE YAPMALI?

Öncelikle ilk buluşma için tavsiyeler başlığı altında girilmiş entrylerden başlayalım, cidden hem komik hem mantıklı şeyler var. :)

 

 

-avuçlarınızın terlemesini engelleyin,
-dudağınızı dudaklarına bakarak ısırmayın,
-konuşurken tükürmeyin,
-ilk yarım saat fiziksel temastan kaçının,
-felleğin sillesini yemiş gibi kasılmayın,

adam olun lan!

 

-buluşmaya 12 saat kala sarımsak,soğan vs. yemeyin,
-ota/boka gülmeyin,
-çok soru sormayın,
-önünüze gelen yemeği yiyin,salata ısmarlamayın,
-sürekli telefonunuza bakmayın,
-komikliğinden emin olmadığınız esprileri lütfen yapmayın!

 

hiç kasmayın arkadaşım. gidin oraya, içinizden ne geliyosa yapın. pandik mi atmak geliyo içinden? at. enseye tokat mı atmak geliyo? at. kıza “yalarım ihi ihi” şeklinde espri mi yapmak geliyo içinden? yap… bunları yap arkadaşım. kız seni olduğun gibi tanısın. kasma güzel görüneceksin diye. hiçkimse için kendini değiştirmeye çalışma, farklı göstermeye çaşılma. seni olduğun gibi severse sever.

 

olmadığınız biri gibi davranmayın.

 

biraz gizemli olmak adına sadece sorduklarına cevap verin, bırakın o sizi çözmeye çalışsın ve mümkün olduğunca rahat ve kendinizden emin olun.

 

-lütfen ama lütfen cak cak sakız çiğnemeyin. hele erkekseniz bunu hiç yapmayın.
-daha buluşmanın ilk dakikasında kolunuzu elinizi malum kişiye dokundurmayın hemen yavşamayın. biraz sabredin.
-hatun kişi hesabı ortak ödemek istiyorsa ısrar etmeyin. ses çıkarmazsa çıkarın ödeyin.
-hoş kokulu ama ağır olmayan parfüm sıkın. unutmayın ki o parfüm bile onu kendinize çekebilir.

 

buluştuğunda genellikle onunla zaman geçir ztn bulşma onun için bi tandık gördüğünde falan 2 saat sohbete gerek yok !
masraftan kaçınmanın bi anlamı yok bi kız ne kadar harcayabilir ki ?
yanında tabiki tahmini harcamadan daha fazla parayla git rezil olmanın bi anlamı yok !
ilk dakikadan öpmeye kalkma yavşaklığın alemi yok 😉
normal konuşun kasmaya gerek yok.
önemli olduğunu onu konuşmasanız bile izleyerek gösterin ee tabi konuşurken de bi zahmet gözlerinin içine bakın.

 

– kızlar öncelikle sakın ortaya topic atmayın. bakın bakalım neler anlatıcak, nasıl saçmalıyacak, rahat mı geriliyo mu..
eğer çok rahatsa düşünmeyin bile size önem vermiyor, önem de vermeyecek. eğer çok geriliyorsa boş verin çünkü boştur, evde çalışıp gelmiştir, üçüncü buluşmadan sonra anlatacak bir şeyi kalmaz.
– sizi nereye davet ettiğine dikkat edin. önceden planlamışsa iyi…öylesine takılırız diyorsa bırakın kendi kendine takılsın değmez bile. fikrinizi sorup yer önermeli seçim hakkı sizde olmalı.
– bol bol konuşturun. satır aralarından soru çıkarıp sorun. bakalım pratik zekalı mı yoksa kakalakgillerden mi
– ilk buluşmadan sonra sakın eve kahveye davet etmeyin o sadece filmlerde olur. bizde başlamadan bitişlerin başlangıcıdır.
– çok beğendiyseniz ancak üçüncü buluşmadan sonra eve davet edersiniz. bakalım ne kadar sabredecek. sizi evine atmaya, sizin evinize kendini davet ettirmeye çalışackmı. bunları ısrarlı bir şekilde yaparsa boşverin…
– unutmayın ilişkinin gidişatını kadın belirler…

 

Fazla abartmadan düzgün yazılmış entrylerden seçtim. Ama şu arkadaştaki bakış açısına bayıldım. Umarım kendisi böyle yapmıyordur. 😀

(bkz: ekin) böylece ayrıldık derdiniz de olmaz, başlamadan biter.

Bad Date

 

Bunlar buluşma sırasında yapılması tavsiye edilenler başlığı altına girilmişti. Evet şimdi o zorlu ilk buluşmayı atlattıktan

 

 

sonra daha zorlu olan bir başka bölüm, asıl konumuza gelelim. BULUŞMADAN AYRILDIKTAN SONRA NE YAPMALI?

Bu konuda da yurdum insanının gayet güzel tavsiyeleri var. ”ilk buluşmadan sonra hemen mesaj atan erkek” başlığından alıyorum bu entryleri de. :)

bir bey olarak yapıyorum bu tanımı.
muhabbeti telefondan vb devam ettirmeye çalışıyorsa ağır maldır.

hâlbuki aramayacaksın dostum, yapışmayacaksın. az ağırdan sat.

hanım ablanın tavsiyesine de uyun. kısa bir teşekkür kâfi. muhabbet edilecekse bırakın hanım açsın sohbeti.

not: en güzel arkadaşını da bana gönder, hadi öptüm.

not2: strateji düşmanı dostlarım, bu sözüm size. sen istediğin kadar doğal ol, samimi ol, ne dalyarak olursan ol. kadını iyi uygulayabildiğin bir stratejin olmadan etkileyemezsin. büyüdükçe öğreneceksin sen de. mesaj atma sakın! demiyoruz amk. ama ezik gibi de yapışma hemen “nerede kalmıştık ehi ehi” diye. kısa bir teşekkür kâfi diyoruz laf dinle işte.

 

benim saçma bulduğum nokta, “kendini ağırdan sat”, “hemen yüz verme amk”, “sabret” gibi tabirler. lan çok güzel bir gece geçirmişsin birlikte (yoksa niye atasın zaten), çok eğlenmişsin, hatta kapısına kadar da bırakmışsın, kesin atarım abi. bundan mutlu olan kızla zaten devam ederim, diğer türlü “ay manyak yapıştı” diyecekse o zaman 2 saat önce nerene yapıştım ulan diye sorarım. benim istediğim, attığım mesajı görünce gülümsemesi, kısa bir cevap verip dönüp kıçını uyuması.

şöyle olaylar için strateji varsa ben yokum canlar.

 

buluşma güzel geçtiyse, atsa da atmasa da sorun olmaz. ama kadın hoşlanmadıysa ve adam mesaj attıysa, yapışkan mikrop olacaktır. bu sınırı adamın bilmesi gerekir. iyi geçmeyen buluşma sonrası, kenara çekilip pusu kurmak en iyisidir. baktınız ses çıkmadı, unutun kanımca.

 

buluştuğu kadından etkilenmiş, bunu belli etmekten çekinmeyen, kendine güvenen bir erkektir. kızda olsa erkekte güzel geçen bir buluşmanın ardından hemen mesaj atabilir. normali budur. hesap kitap yapmak, gün saymak yapmacıklıktır. daha başından ilişkinin masumiyetini, heyecanını katletmektir.

 

tam aksi bir durumda kaba ; soz konusu durumda ise yalamadir. yaranamayiz olm biz bunlara.

 

atsa bi türlü atmasa bi türlü. cool takılmayı öğrenmeli.

 

“ayrılalı daha 5 dakika oldu ama seni şimdiden özledim” diyorsa daha çok özleyecektir kusura bakmasın ama.
samimiyetsiz.  <<< BUNA GÜLDÜM

 

mesajı kısa ve öz tuttuğu, muhabbeti zorla uzatmaya çalışmadığı ya da zaten konuşulmuş konuları, gülünmüş şakaları tekrarlamadığı sürece olumlu yaklaşılması gereken erkektir.

heyecanlı ve şeker birisidir, ilgisini ilgi beklemeden cesurca gösterendir. sonuçta karşı taraf istemezse cevap vermez ya da ilgisini reddeder ve olay noktalanır. abartılacak bir şey yoktur. aynı durum kadınlar için de geçerlidir.

 

zarif erkektir. hele ki buluşma bittikten sonra kadın nispeten uzak bir yere gidecekse kesinlikle en azından mesajla evine varıp varmadığını sormalıdır ki ben kendi özelimde bunu yapmayan adama dünya bired piti olsa hödük damgasını çıkmaz yapıştırıcıyla yapıştırırım. bir de yavrum, bebeğim, sevgili sözlük ergenim; bak şimdi buradaki erkek tayfası sana ” kendini ağırdan sat ” filan diyor ya hah işte onların yüzde doksanı abazan zaten. kelin ilacı olsa önce kendi başına sürer. diyelim ki kızdan hoşlanmana rağmen kendini ağırdan sattıııın. e buluştuğun kız da senden hoşlanmasına rağmen kendini ağırdan sattı. bir de ” ilk adımı kız atmaz ” geyiği var. nolacak peki? üstelik iletişime geçmediğin süre boyunca kız kuruldukça kurulacak sana. bir de kız milleti beterdir. sen aramadıkça kız arkadaşları ve sizin dahili bedhahınız meriçler dolduracak onu iyice. ondan sonra arasan da çok geç olacak. o yüzden çok fazla cıvımadan orta yollu zarif bir mesajla buluşma için teşekkür etmen her türlü yararınadır senin. ha buluşma kız için pek iyi geçmediyse zaten buluşma esnasındaki halinden tavrından az çok anlarsın. ama buluşma iyi geçtiyse de teşekkür et mutlaka.

 

 

bundan dünya üzerinde bir tane yaşıyor sanıyordum. sözlükte görünce şok oldum.

ilk buluşmadan sonra hemen mesaj atan erkekle ben çıktım. kariyeye gitmiştik beraber. sonra oturduk kahve içtik müzenin kafesinde. sonra dönüşte, ben onu eminönünden vapura bindirdim. otobüse bindim. daha oturmamışken mesaj geldi asdfgfs çok şaşırmış ve mutlu olmuştum. yok bir sene sonra tekrar buraya gelelim seninle, yok senin adın sevda benimki emre belki bulduk birbirimizi filanlar…

sonuçta, bu elemanla ikinci bir buluşmamız olmadı sözlük. ilk buluşmadan sonra mesaj atan romantik erkekle evet. neden? bilmiyorum. ödünç verdiğim kitabın da üstüne yattı ayrıca. o kitabın da baskısı yok. anısı olan bir kitaptı. neyse…

ben artık erkeklerin sözüne inanmıyorum. yok ilk buluşmadan sonra mesaj atmış, yok aramış, yok bilmemne demiş. sonuç? tam bir şeyler olur diye heveslendiğinde seni göt gibi ortada bırakıveriyorlar. güzel sözmüş, mesajmış romantizmmiş evet bunlar önemli. ama ben bu söylenenlere inanıyorum. o yüzden bana yapmayın. sözünüzde duracaksanız söyleyin o şeyleri.

yine de, beni diğerlerinden daha çok etkilediğine göre, ilk buluşmadan sonra mesaj atmak iyi bir şey diyebiliriz. hemen atmasanız bile, eve varınca atın. ilk mesajı kim atacak güç gösterilerinde bulunmayın. adam olun lan. tekrar görüşmek istemiyorsanız da insan gibi söyleyin. karşınızdakini saçma saçma süründürmeyin. liseli misiniz amk ne ego tatmini bu? kaç yaşına gelmiş insanlarız, hala bir taktikler, hala bir güç dengesi oluşturmalar… taktiği filan yok bu işin. oyuna girmeyin işte. karşınızdaki ağır kezban değilse, siz açık oldukça açar kendisini zaten.

bugünkü ilişki tavsiyelerim de bu kadar. esen kalın gençler.

 

küçük oyunların peşinde değildir. afferin ona.

 

şimdi burada kilit kelime ”ilk”

merhaba, ben bir bayan olarak yazıyorum.
ilişkinin ortasında harika bir şeydir, romantizm vs. olarak algılanır. ama başında olmaz.
ilişkinin başında stratejik olmalısınız,

– kahveye ne dersin?
– ne kahvesi be, ölürüm yoluna ölürüm.

oldu mu şimdi bu?

 

iticidir.

güzel bir geceyse o anda söyle gerizekalı.

gece devam ederken söyle, yemek yerken söyle, kahve içerken söyle, en kötü ayrılırken söyle ama yüzüne söyle öküz!

sinir oluyorum eve gelir gelmez “çok güzel bir yemekti, çok güzel vakit geçirdim.” yazan tiplere.

 

bu kadar entry girilince reddedildiği sandığım erkek.
amma abartılmış, he ben de demiyorum ki ”çok gzldn cnm aşık oldm gliba” desin. ama adam samimi bi şekilde güzel vakit geçirdiğini ya da o gün buluşulduğunda konuşulan bir konu hakkındaki bir şey bi komiklik falan yapıyorsa gayet de normal olan durum.
ayrıca hoşlanan kızın mesaj geldiğinde uff çok itici diyeceği zannetmiyorum, diyorsa klişeler prensesidir zaten cosmo girl falan okuyordur. stratejilere göre yaşayan kızdır. bir vurdumduymazlık bir adamsendecilik vardır. uzak durulmasında fayda var.

 

İşte böyle entryler girilmiş. Genel olarak okunduğu zaman yapılması gereken kısa ve öz bir teşekkür mesajı, eğer evi uzakta ise dolmuşa kadar, yakında ise evin yakınlarına kadar götürülmesi gibi görünüyor. Şimdi de cesur arkadaşın entrysine destek çıkarak onun yapmak istediği şeyi ben size sorucam. İşte entry, altında da anketi hadi bakalım. Siz ne diyorsunuz.

Ilk-bulusmada-ne-yapmaliyiz

Ankette oy kullanır ve sizde yorumunuzu yazarsanız çok memnun olurum. Hepinize güzel ilk buluşmalar diliyorum! :)

O entry;

kim ne derse desin ilk buluşmadan hemen sonra daha ayrılalı 1 saat bile olmamışken. ” çok güzel vakit geçirdim teşekkür ederim” tarzında bir mesaj atmışsa o kızın kalbini çalma yolunda büyük bir adım atmış erkektir. sen ister abaza de, ister ted mosby de. gel 100 türk kızına soralım bakalım hangisi daha etkili oluyor.

İşte anket;

[poll id=”4″]

Unutmadan, bu entryleri yazan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyorum. Hepsinin nicklerini alamadım malesef ama hepsine sonsuz teşekkürler. :)

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir