HTC One Mini Özellikleri Nelerdir?2013 yılında piyasaya sürülen dünyanın en iyi telefonu olarak gösterilen HTC One serisi akıllı telefonun da minisi geliyor.Daha önceleri Samsung’un S3 modeli için çıkardığı mini serisi akıllı telefonlar çok tutulmaya başlamış ki HTC de yeni çıkardığı bu ürünün minisini de çıkarmaya başlayacak.

Yılın ilk aylarından beri piyasaya sürülen Sony Xperia Z, İphone 5 ve Galaxi s4 gibi teknoloji harikası devi telefonlardan sonra kötü bir satış dönemini geride bırakan HTC dünyanın en akıllı ve bir o kadar da teknolojik olarak donatılmış telefon olan ONE’ı piyasaya çıkardı ve ardından bu telefonun mini bir versiyonunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

htcone360 mini

2012 yılında piyasaya çıkarılan  Samsung Galaxi s3 serisi telefonların ardından Samsung bu telefonların daha ucuza ve bazı özelliklerinin biraz daha düşük bir versiyonu ile boyutlarının biraz daha küçültülmüşü olan Galaxi S3 miniyi çıkarmıştı ve bu telefonlardan umulmadık bir satış rakamı elde etmişti. Samsung bu sene çıkarmaya başladığı S4 modeli olan son amiral gemisi için de bir mini modeli piyasaya sürmeye başlayacak.

Teknolojinin önde gelen haber portallarından edinilen bilgiye bakılarak HTC firması da bu başarılı satış rakamlarından yararlanmak istiyor ve şuanda Türkiye’de ki satış fiyatı 2000 tl olan One modelinin minisinin piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

HTC One mini Özellikleri Nelerdir?

One mini aynı zamanda M4 koduyla da anılıyor bu M4’ün ekran boyutu 4.7 yerine 4.3 olarak belirlenmiş. One minin işlemcisi yer alan habere göre çift çekirdekli iken ram olarak ta 2 Gb’lık bir sanal belek kullanılmış. One minin bataryasına bakıcak olursak da 1700 mAh gücünde bir batarya tasarlanmış ki bu batarya ile One mini diğer Htc serilerinde ki gibi batarya sıkıntısı çekmiyecek gibi. Aynı zamanda piyasaya sürülen One minilerde Android 4.2 jely Bean işletim sistemi yüklü olacak.

Son olarak One mini için söz konusu söylentiler Tayvanlı şirket tarafından tamamen doğrulanmamışsa da Htc One Mini’nin Haziran sonu yada Temmuz başı gibi piyasaya çıkması bekleniyor.

Önceki Yazı:HTC One Avea ile Türkiye’de Satışta

Sonraki Yazı:Call Of Duty Ghosts Ne Zaman Çıkıyor

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna