Home / Teknoloji / Hangi Televizyonu Almalıyım

Hangi Televizyonu Almalıyım

led tv

Tv almaya karar verdiniz ama hangi modeli ne almaya hala karar veremediyseniz sizlere yardımcı olacak bu yazımısı okumanızda fayda var. Şimdi  tv nizi kaç ekran alayım diye düşünüyorsunuz değilmi.  Büüyük tv almanızı tavsiye ederim. Eskiden izlediğiniz tv 55 ekran yada 70 ekran olabilir. Ama şu an yayın kalitesi gerçekten arttı Hd kanallarda gitgide artıyor. Hatta normal kanallar bile hd kalitesinde dizi  film yayınlamaya başladı. Onun için yakından izlemek görüntü kalitesini bozar gibi düşünceleri aklınızdan çıkartın. Aklınızdda olan bir marka yoksa biraz size bahsedelim.  Led tv  plazma mı derseniz Led tv elektirik tüketimi daha düşüktür ve daha yeni bir teknolojidir. Lg tv ler mat panel kullanır ve üzerinde koruma camı vardır.  Eğer evde tv camına bir şey gelir sıkıntınız varsa tercih edebilirsiniz. Çünkü panel tv parasıyla eş değer. Samsung parlak panel kullanır ve ekranı daha canlıdır. Ama gündüz tv izleme sıkıntı yaratabilir. Koruma paneli yoktur.Dünyada kullanılan Tv lerin çoğuna paneli Samsung gönderir. Yada Lg vs firmalarınındır. yani hangi tv alırsanız alınekran  panelini bu firmalardan alırlar.  Şimdi bir tv karşılaştırırken sınıfına göre karşılaştırma yapmalıyız. Fiyat ve performans açısından. Mesela benim kullandığım Lg 42lm640s modeli  bu modeli Samsung’da  40es6140 Philips de ise 40PFL6606 karşılaştırabilirim. Neden derseniz gördüğünüz gibi  son rakamları 640 6140 6606 şeklinde başlıyor. Bunlara 6000 serisi deniz. Şu an samsung 8000 serisini satıyor. haliyle daha gelişmis ve daha fazla özellikleri bulunuyor. Tabiki fiyatlarıda ona göre artıyor.

3d Tv tavsiyesi  Samsung aktif pilli gözlük kullanır. Bu gözlükler biraz pahalıdır. Genelde Tv aldığınızda yanında 2 tane verilir. Lg ise pasif gözlük kullanır. Gözü daha az yorar pil vs gerektirmez. Fiyatı çok uygundur.

Smart tv konusunda ise; Samsung üst modellerinde kamera üzerinden  hareket algılayan sensörler el ile bir takım sayfa değiştirme ses açma kapatma vs imkanlar tanıyor. kablosuz klavye mause bağlayabilirsiniz. Androis telefonlar ile uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Lg ,Philips de şu an uzaktan akıllı kamera kontrolü yok.  Kablosuz klavye mause bağlayabilir, android tablet ve cep telefonunuzdan tv nize hakim olabilirsiniz. Bu programlar google play de bulunuyor.

Hz olarak görüntü kalitesinin daha iyi olmasını istiiyorsanız yüksek hz, ekran büyüdükçe farkedilebilir olabilir.  3d görüntü kalitesi çok iyi olduğu için 600 hz üzerine kadar çıkan tv bulunuyor.

Almak istediğiniz Tv de olmasını isterseniz fiyat ona göre atrıyor. Genelde bir sürü özelliği  olan tv alınıyor ama yine atv kanal d star izliyoruz. Tercih sizin ben 3d smart tv olan bir Lg aldım. Smart tv oldukça memnunum. 3d için 120 ekran üzeri  bir tv gerçekten daha zevkli izleme imkanı verir diye düşünüyorum. En Son modeli hiçbir zaman yakalayamayız.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir