Home / Haftalık Bülten / Haftalık 2. Sayı

Haftalık 2. Sayı

Merhabalar, Yazangenc olarak başlattığımız haftalığımızın bugün 2. sayısını yazıyorum. Aslında 2 hafta önce çıkması gerekiyordu ama hiç birimizde yazma isteği olmadı. Bu gece canım sıkıldı ve aklıma geldi. Neyse haydi başlayalım yazımıza :)

İlk başta istatistiklerimizi alıyoruz

Google Pagerank:0
Google İndex:395
Google Görsel İndex:59
Google Backlink:0
Alexa Rank:10.449.315
Alexa Tr Rank:91.077
Alexa Backlink:2
Yahoo İndex:57
Yandex İndex:57

İlk haftalığımızı yazdıktan sonra siteye sadece 2 yazı ekledik. O yüzden İndex sayımızda pek bir artış yok. Ama dizinlere backlink eklemeye başladık. Bu sayede sitemiz alexa ve google’da backlinki oldu. Geçen sayıda alexa sıralamamız yokken şimdi baktığımızda 10,4 mil. olduğumuzu görüyoruz. Bu sayı 4 haftalık bir site için iyi sayılabilir. Peki bu sıralamada daha iyi yere gelebilmek için biz neler yapacağız

1)Yazarlarımıza alexa toolbar yükleticez.
Alexa Toolbar sayesinde alexa veri topluyor. Sitemize sürekli girip uzun vakit geçirdiğimiz için alexa sitemizin trafic rankini yükseltecektir.

2)Alexa toolbar yüklü webmasterları siteye çekmeye çalışacağız.
Yukarıda anlattığım gibi alexa toolbarlı ziyaretçiler çok önemli. Çoğu webmaster’da alexa toolbar olduğu için webmasterları sitemize çekmeye çalışacağız.

  • Mesela tema, seo vb gerekli bilgiler yayınlayarak
  • Sitemizi webmaster forumlarında reklamını yaparak
  • Sitemize dizin kurarak
  • Hit programlarıyla*
  • Alexa grup sistemleriyle*

Hit programları veya siteleri, bazı kişiler tarafından zararlı gibi görünse de düzgün kullanıldığında alexa için çok yararlıdır.

Alexa grup sistemleri yaklaşık 10 kişi tarafından kurulur.  Amacı, gruptaki kişilerin her gün düzenli olarak bir kaç saat diğer gruptaki siteleri gezmesidir. Çoğunlukla otomatik sisteme ayarlanır. Alexa sıralaması için çok yararlıdır. Bu grupları webmaster forumlarından bulup katılabilirsiniz.

 

Şimdilik bu kadar umarım yararlı olmuştur. Bir başka haftalıkta görüşmek üzere…

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

www, www resimleri, internet

Site Haftalık Raporu

Merhabalar, önceden belirttiğimiz gibi Yazangenc.com olarak haftalık çıkarmaya karar vermiştik. Bugün de haftalığımızın ilk sayısına ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir