Home / Teknoloji / GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

GTA serisini bilmeyen var mı? Tabi ki yoktur. Yıllardır oynadığımız serinin çıkacak olan oyunu GTA 5 hala ne zaman yayınlanacak belli değil fakat çok fazla kalmadığından şüphemiz yok. Rockstar Games, GTA 5 için bir sistem gereksinimleri listesi çıkarmış.

Bu listeyi görünce zaten GTA oyun mu ya falan diyerek bilgisayarınızı eziklememeye çalışabilir, bir listeye birde bilgisayarınıza bakıp kadere inanabilir ya da oh oh tam bana uyar diyerek rahat bir nefes alabilirsiniz. Öyle bir sistem istiyor ki oyun resmen git PS3 al artık bilgisayarda oyun oynanmaz dercesine bir hali var bence. Ben sanırım bu oyunu bilgisayarımda oynayamam, zaten sınavın yaklaşması sebebiyle yeni bir bilgisayar almam söz konusu bile olmadığı için uzanamadığım ciğere mundar demeyi tercih edebilirim. Aslında şimdiden başladım, böyle oyun mu olur yani? En azından pc için farklı versiyonları olsa da uğraşmasak. Neyse yapımcı firmanın bir bildiği var demek ki. Şimdi size o meşhur sistem gereksinimlerinden bahsedeyim. Bunların minumum ölçekler olduğunu da unutmayalım.

GTA V Sistem Gereksinimleri

–         İşletim Sistemi: Windows 7 64bit

–         İşlemci: İntel i3/i5/i7 veya dört çekirdekli AMD FX Serisi

–         Bellek: 4 GB veya üzeri

–         Sabit Disk Boş Alan: 30 – 35 GB

–         Ekran Kartı: Nvidia GTX 460 ve üzeri veya AMD HD 6800 ve üzeri (256 bit Ekran Kartı ) – Shader Model 4.0 ve üzeri, DirectX 10 ve üzeri destekli

–         Ses Kartı: 0 DirectX 9.0 Uyumlu ses kartı

–         DVD Sürücü

Göründüğü gibi işletim sistemi, ses kartı, dvd sürücü hariç hiç birine iyi gözle bakmadığım gereksinimler. 30-35 GB boş alana bir tanecik oyun yüklemek yerine binlerce şarkı ya da onlarca film yedeklemeyi tercih edenler olacaktır, işte bende onlardanım şimdiden. Umarım PS ya da XBOX falan bir yerde oynayabilirim. Hadi yükleyemedim onu geçtim bari oyun bu isteklerine değse, merakla ve üzüntüyle bekliyorum.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

bir yorum

  1. Sistem gereksinimleri çok fazla gibi gözüküyor ama pcyi değiştirmeyi düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir