Home / Soru-Cevap / Google Adsense Nedir ?

Google Adsense Nedir ?

adsense1

Google‘un en çok kullanılan servislerinden biri olan Adsense , reklam üzerine kurulu bir sistemden oluşmaktadır. Webmasterların için önemli bir gelir kaynağı olan Adsense ile , web sitelerinize yerleştireceğiniz reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz.  Bir çok web sitenin kullandığı Adsense , gösterime göre değil tıklanma oranına göre gelir vermektedir. Sitenize ekleyeceğiniz reklamlar ne kadar çok tıklanırsa , Google Adsense‘den alacağınız gelirde o kadar çok olacaktır.

Yüksek hite sahip sitelerde önemli bir gelir kaynağı olan Adsense ile sizde gelir elde edebilirsiniz. Sistemin işleyiş şekli , Google’a verilen reklamların yayınlanmasına dayanmaktadır. Yani şöyle düşünün; yazangenc.com olarak Google’a reklam vermek istediğimiz de ilk olarak Adwords sistemini kullanarak sitemizi Google’a eklemeliyiz. Sitemizi Google’a ekledikten sonra , Adsense kullanan web sitelerde sitemizin içeriğiyle alakalı bir konu veya makale geçtiğinde web sitemiz gözükecektir. Web sitemize tıklanıldığı taktirde , Adsense hesabına sahip olan kişi tıklama ücretini kazanacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse , Adsense , reklam için Google’a başvuran sitelerin yayınlandığı bir sistemdir. Adsense kodlarını sitelerine ekleyen webmasterlar , reklama her tıklandığından belli bir gelir elde etmektedirler. Google Adsense‘den gelir elde etmek için “Google Adsense İpuçlarını” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: serdar

İlginizi Çekebilir

klima

Klima Neden Koku Yapar

Klima faaliyet aşamasında ısıtırken veya soğuturken koku yapıyor ise bunun birçok sebebi olabilir. Önce klima ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir