Google Adsense Nedir ?

19.08.2013 tarihinde Soru-Cevap kategorisine eklenmiş, 51 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

adsense1

Google‘un en çok kullanılan servislerinden biri olan Adsense , reklam üzerine kurulu bir sistemden oluşmaktadır. Webmasterların için önemli bir gelir kaynağı olan Adsense ile , web sitelerinize yerleştireceğiniz reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz.  Bir çok web sitenin kullandığı Adsense , gösterime göre değil tıklanma oranına göre gelir vermektedir. Sitenize ekleyeceğiniz reklamlar ne kadar çok tıklanırsa , Google Adsense‘den alacağınız gelirde o kadar çok olacaktır.

Yüksek hite sahip sitelerde önemli bir gelir kaynağı olan Adsense ile sizde gelir elde edebilirsiniz. Sistemin işleyiş şekli , Google’a verilen reklamların yayınlanmasına dayanmaktadır. Yani şöyle düşünün; yazangenc.com olarak Google’a reklam vermek istediğimiz de ilk olarak Adwords sistemini kullanarak sitemizi Google’a eklemeliyiz. Sitemizi Google’a ekledikten sonra , Adsense kullanan web sitelerde sitemizin içeriğiyle alakalı bir konu veya makale geçtiğinde web sitemiz gözükecektir. Web sitemize tıklanıldığı taktirde , Adsense hesabına sahip olan kişi tıklama ücretini kazanacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse , Adsense , reklam için Google’a başvuran sitelerin yayınlandığı bir sistemdir. Adsense kodlarını sitelerine ekleyen webmasterlar , reklama her tıklandığından belli bir gelir elde etmektedirler. Google Adsense‘den gelir elde etmek için “Google Adsense İpuçlarını” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

 

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26