Google Adsense İpuçlarıTüm web sitelerde görmeye alıştığımız hizmetlerden biri olan Adsense , gelir elde etmenin en kolay yollarından biridir. Bu konumuzda Google Adsense hizmetinden nasıl gelir elde edilebileceği gibisinden bir çok konu üzerinde duracağız. Google Adsense hizmeti hakkında bilgi almak için “Google Adsense Nedir?” adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Eğer Adsense hakkında yeterli bilgiye sahip iseniz bu makalemizi okumaya devam ediniz.

Makalemizin başında da belirtiğimiz gibi Google Adsense en kolay gelir elde etme yollarından biridir ancak bu her site için ve her koşulda geçerli olmayabilir. Mesela düşük hite sahip olan bir web site için Adsense’den gelir elde etmek oldukça zordur. Aynı zamanda yüksek hite sahip olup da , reklamları düzenli yerleştiremeyen web siteleri içinde gelir elde etmek güçtür. Bu makalemizde reklam yerleştirme konusunda da bilgilere yer vereceğiz.

Eğer Adsense hesabınız bulunuyor ise bu sizin şanslı olduğunuz anlamına gelir çünkü Adsense hesabı almak uzun bir süreyi kapsamaktadır ve kimi zaman onay verilmemektedir. 1-2 ay sürebilen onay süresi içerisinde sitenize düzenli olarak içerik girmeniz gerekmektedir. Siteniz onaylandıktan sonra ilk olarak temanız da reklamları yerleştirebileceğiniz alanları seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaparken , dikkat çeken ve tıklanma olasılığı yüksek olan alanları seçmeye çalışmalısınız. Sitenizdeki reklam sayısı aşırıya kaçmayacak şekilde , 2 adet Anasayfaya , 2 adette konu içerisine eklemeniz siteniz açısından yararlı olacaktır. Böylece hem spam site görünümünden uzaklaşmış olacaksınız hemde ziyaretçilerin sitenizde daha rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayacaksınız. Temanız da yeterli alan var ise aşırıya kaçmayacak şekilde reklam sayısını arttırabilirsiniz. Sitenize reklam eklerken konu başlık altlarını , kategori ve sayfa altlarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır çünkü bu kısımlar en çok tıklanan alanları oluşturmaktadır. Amacımız misafirlerin kendi istekleriyle tıklamasını beklemeden , tüm tıkları çıkar haline getirmektedir. Özellikle konu başlıkları çok sık tıklandığından yanlarına veya hemen altlarına reklam kodunuzu ekleyerek gelirinizi arttırabilirsiniz. Normalde sitelere eklenen etiketlerde eklediğiniz reklamlar gözükmemektedir. Etiket sayfasında da gerekli düzenlemeleri yaparak , tık oranını arttırabilirsiniz. Konu içlerinde ise yazının akıcı olduğu kısımlara eklemeniz tık oranını arttıracaktır.

Dikkat etmemiz gereken diğer bir konu ise reklamın renk seçimini doğru yapmaktır. Reklamın renklerini tema renklerinizle uyumlu seçmeniz tık oranını arttıracaktır.  Google Arama Çubuğu ve Banner Reklamları da kullanmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir.

 

Önceki Yazı:İnternetten Para Kazanma – PTS

Sonraki Yazı:Google AdWords Nedir ?

Benzer Yazılar
Yorumlar
1 Yorum
  1. […] belli bir gelir elde etmektedirler. Google Adsense‘den gelir elde etmek için “Google Adsense İpuçlarını” adlı makalemizi okumanızı tavsiye […]

Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna