Home / Teknoloji / Galaxy S4’ten Hırsızlara Engel

Galaxy S4’ten Hırsızlara Engel

 s4 hırsızlık programı

Son zamanlarda çıkan yeni bir uygulama sayesinde telefonunuz çalınsa bile verileriniz korunuyor.Bu tarz uygulamalar iphone başta olmak üzere birçok telefonda vardı fakat hırsızların fabrika ayalarına geri dönmesi sonucu bu uygulamalar etkisiz kalıyordu.Bu uygulama sayesinde Galaxy S4 ’üzün içindeki veriler hem korunacak hem de dilediğiniz zaman uzaktan silinebilecek.

 

 Lojack adlı bir uygulama telefonunuzu sadece plastik bir parça haline getiriyor.Çünkü telefonunuzu çalan hırsız telefona hiçbir şekilde erişim sağlayamıyor.Böylece hırsızların telefonunuzu çalmasında bir sebep kalmıyor.

Bildiğimiz üzere çoğu Akıllı telefon piyasadaki bilgisayarlardan daha pahallı bu durum karşısında hırsızlar gözlerini bilgisayardan çok Akıllı telefonlara çevirmiş durumda öyle ki geçtiğimiz aylarda Amerika’da tam 1.6 milyon kişi telefonunun çalındığı hakkında ihbarda bulunmuş durumda.Şimdilik sadece Galaxy S4 için gelen bu koruyucu uygulama 29.99$ dan satışa sunuluyor.Google Play Store’daki  çoğu uygulamadan fiyatı yüksek görünse de bu uygulamanın işlevini ve Galaxy S4’e verdiğiniz paraya göre oranını hatırlamakta fayda var.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Teknolojiye bayılıyorum. Yıllarca bu internetle, bazen zaman kaybetmekten başka birşey yapammışım diye az düşünmedim. Çünkü web sitesinin ne olduğu birçok kişi bilmezken, bu konulardaki bilgimizi sadece eğlence üzerinde geçirmişiz. Ama geç kalmadık umarım...

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir