Fidan ve Çiçek BakımıfidanToprağa bağımlılığımız ve toprak sevgisi insan oğlunda hiç bitmeyen bir heves olmuştur her zaman. Ufacık saksıda bile bir orman yaratmayı istemek,  büyütüp beslmek ve kendi elinle yeşilin farklı tonlarını görmek insana huzur veriyor.  Ben bile kendime özel balkonumda limon yetiştirmeye kalktım. Sonuçta şu an 3 limonum var.  Ara sıra internetten limon ağacının nasıl bakılmasını gerektiğini araştırıyorum. İstediği su ve toprak cinslerini araştırıyorum. Birde bir bahçen olduğu zaman size daha büyük bir uğraş çıkacaktır.   Kendi eliyle yetiştirdiği meyveleri kim yemek istemez ki ?  Mevsimin Şubat ayı sonu Mart ayı ortası zamanlarında çıplak köklü meyve fidanını toprakla buluşturmanın en iyi zamanıdır. Çıplak köklü meyve fidanları Sonbahar – İlkbahar arasında dikilmelidir. Dikim için önümüzde  daha zamanımız var.

fidan-

Geçe gün internette dolaşırken e-fidancim.com’daki fidan çeşitleri  gözüme çarptı. Tohumundan tututnda aklınıza gelemeyecek bir çok meyve fidanı mevcut. Melesa limon fidanının bile 15 çeşit türü var. Nadir Budanın Eli diye bir çeşit varki, ranki biber buketi gibi duruyor. Birde bu siteden aldığınız fidanların şöyle bir avantajı var. Tüplü fidanları yılın 12 ayı dikebiliyorsunuz.  Güzel bir bahçe yapmak isterseniz  çeşitli gül fidanları ve çiçek soğanları mevcut.

fidann

Bu işler içinde tabiki  yardımcı ürünlerede ihtiyacınız var.  Saksı ,bağ budama makası,  toprak, kürek gibi şeyler lazımsa hepsini bu siteden çıkmadan temin edebilirsiniz.  Bitkilerinize bazen ne kadar ilgilensenizde hastalık oluşumu söz konusu olabilir. Zararlı böcekler bitkinizi istila etmiş, gelişmesine izin vermiyor  olabilir. Doğru teşhis ve ilaç tedavisi ile hastalığın önüne geçebilirsiniz.

Önceki Yazı:Yeni Yüz Maskeleri

Sonraki Yazı:laptop wireless sorunu

Benzer Yazılar
Yorumlar

Yorumlar kapatıldı.

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna