Facebook virüsü temizlemefacebook virüs silmeFacebook virüslerine dikkat, Bazen öyle paylaşımlar oluyorki sizi yerin dibine sokacağı oluyor değilmi. Siz istemediğiniz halde sizin yerinize birileri birşey paylaşmış ise sorun sizden kaynaklarınıyor.  Bazı kişi paylaşımlarında yani bu virüsü alan arkadaşlarımızın profillerinden  bir takım video şeklinde paylaşımlar olur. Bunlar genelde çok dikkat çekici, mesela yeni videomu yükledim izledinmi,   şu kızlar çıldırmış,  yada sizinde etiketlendiğiniz videolar.  Birde son zamanlar videoyu izlemen için facebook adobe flah player güncellemesi yazar. Aman sakın bu tuzağa düşmeyin virüsü bilgisayarınıza yüklemiş olursunuz.  Daha sonra siz online olmasanız bile sizin adınıza paylaşımlar yapar.

Aşağıdaki uygulamaları görev yöneticisinden kapatınız:

fbtre6.exe mstre6.exe

2 – Aşağıdaki registry yani kayıt defterine girerek kayıtlarını siliniz.: Bunun için Win 7 başlat menüsüne regedit yazmanız yeterli.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “c:\windows\mstre6.exe”

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Run\”systray” = “C:\Windows\fbtre6.exe”

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps\Explorer\ Navigating

3 – Aşağıdaki dosyaları siliniz.

C:\\Windows\\fbtre6.exe C:\\Windows\\fmark2.dat

Ya da daha kolay bir yol olan, Malwarebytes ile otomatik olarak temizleyebilirsiniz.

 

Yazar
Yazar
Teknolojiye bayılıyorum. Yıllarca bu internetle, bazen zaman kaybetmekten başka birşey yapammışım diye az düşünmedim. Çünkü web sitesinin ne olduğu birçok kişi bilmezken, bu konulardaki bilgimizi sadece eğlence üzerinde geçirmişiz. Ama geç kalmadık umarım...

Önceki Yazı:Site Kurmak İçin Bilmeniz Gereken Temel Kavramlar

Sonraki Yazı:ios 7 özellikleri

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna