Home / Kişisel Yazılar / Elveda Güzellik

Elveda Güzellik

Ah insanoğlu. Çoğu zaman güzelliğin kaderinin ellerinde olduğunun farkında bile değilsin. Kaderinin kesiştiği güzelliği ellerinle ezmenin de yağmur geçene kadar avucunda korumanın da senin kararın olduğunu unutuyorsun.

Güzellik sana göre renkleri cezp edici, güzeller güzeli bir kelebektir. Canlı renklerle ve taze kokulularla dolu bir bahar gününü anlamlandıran bir ayrıntıdır. Ve sen dayanamayıp görkemine kapıldığın o güzel kelebeğe dokunursun. Onun güzelliği senin ellerine bulaşmış olur artık ve ona baktığında güzel bir şeyler göremez hale gelirsin. Dokunmadan önce hayran kaldığın güzellik senin ellerinde canını yitirmiştir artık ve sen onun kısıtlı olan ömrünü daha da sınırlamışsındır.

Pişmanlık kaplar içini ya da umursamazsın. Bu senin içinde kalan güzelliğin gücüne bağlıdır.

Güzelliğin geri dönüşü de yoktur tıpkı kelebeklerin ömrü gibi. Unutma ki suya düşmüş kelebeği kurtaracak yetkiye sen sahip değilsin. Denesen dahi onu bir araçla kenara çekeyim derken daha da acı çektirirsin ona son anlarında.

Elinden gelen tek doğru şey ise güzelliğe veda edip mahvetmeyeceğine yemin ettiğin bir güzellikle daha karşılaşmak için umut beslemeye başlamaktır.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir