Home / Telefon / Cep telefonunda Az Kota Tüketmek

Cep telefonunda Az Kota Tüketmek

az kota tuketmekCep telefonlarında internet artık olmazlardan bir tanesi.  Akıllı telefonlar internt olmadan inanaın hiç çekilmiyorlar öyle değilmi.  Tabiki genelde herkezin sınırlı bir mobil kotası var. Bu kota ile 1 ay çıkarmak zorunda. En uygun kota kullanımı için sizleri bilgilendireceğiz.

İnternetinizi kullanmadığınızda mobil veri ağınızı kapatın. Çünkü siz kullanmasanız bile açık olan bazı uygulamalarınız interneti kendisi kullanarak, telefonun güncelleme fonksiyonu sürekli internet üzerinde sorgular yaparak kotanızın bitmesine neden olacaktır.

Güncellemeleri wifi üzerinden yapın. Evde veya iş yerinizde wifi internetiniz var ise,  program güncelleme veya indirme işlemlerinizi buralarda yapın.  Kotanızı bu tarz işlemler ile bitirmeyin.

Mobil tarayıcı olarak Opera  web browser kullanırsanız kotanız daha az tükenecektir. Opera internet görünümünzün kalitesini düşürerek az kota gitmesi sağlar. Örneğin bir resim 500 kb ise 100 kb  gibi, bir boyutla görselleri gösterir. Kalitesi düşük olur. Ama biraz fedekarlık etmemiz gerekiyor tabiki.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: admin

İlginizi Çekebilir

Samsung-Galaxy-Grand

Samsung Galaxy Grand 2 inceleme

Geniş ekranlı telefon sınıfının fenomen duruma gelmesini imkan sunan Galaxy Note serisi, Geçen eylül ayı ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir