Casio saat ile Dijital Sağlamlık

07.05.2017 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 128 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Casio saat

Casio firmasının geçmişi 1946 yılına kadar uzanıyor. Günümüzde, dijital saat deyip de Casio firmasını anmamak mümkün değil: Firma, neredeyse 70 yıldır kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü dijital saatler üretiyor. Casio hemen tüm elektronik eşyaları üreten bir firma, ancak ününü Casio saat modelleri ile yapmış. Çok çeşitli fiyat seçenekleri ile, hemen herkesin bir dijital saat sahibi olmasını sağlayan firma, en ucuz modellerinde dahi kalite ve sağlamlık prensibinden vazgeçmiyor.

 

Casio saat deyince, akla önce G-Shock serisi geliyor. Gerçekten de, G-Shock dijital saatlerde dayanıklılığın sembolü olmuş bir marka. İlk defa 1983 yılında üretilen bu seri, özellikle outdoor tutkunlarını hedefliyor. G-Shock saatler, su, toz ve nem geçirmiyor. Hatta 100 metre derinlikte dahi su geçirmeme özellikleri var. Test edilirlerken, 10 katlı bir binanın tepesinden atılıyorlar. Pil ömürleri ise en az 10 sene. Yani, bu saatleri kolay kolay bozmanız mümkün değil. Hatta şöyle diyelim, saat bozulduysa, siz de hayatta değilsinizdir! Tüm G-Shock saatler etkileyici teknolojiler ile donatılmış oluyor, örneğin barometre, pusula, altimetre, hatta GPS dahi içere modeller bulmak mümkün. Bayanlar ve çocuklar da, Baby-G modelleri ile aynı dayanıklılığa sahip olabiliyor. Baby-G saatler klasik seriden daha ince ve rengarenk, ancak dayanıklılık ve sağlamlık bakımından hiçbir eksikleri yok.

 

 

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26