Home / Kişisel Yazılar / BEYAZ KOLTUK

BEYAZ KOLTUK

Bir ilişki başlayıp bir zaman sonra bittiğinde hangi taraf daha çok sevmişse en çok yarayı o alır. Önce kendi hatalarını görmezsin, karşındakinin eksiklerini arayıp onları bahane edersin. Arkana dönüp baktığında “ben de bunu yapmıştım” diyecek hiçbir şey bulamazsın. Belki de kendinle yüzleşecek cesaretin yoktur. Belki de kendinden kaçıyorsundur..
Ama zaman geçtikçe daha çok özlersin. Daha sonrasındaysa kendi maskeni düşürürsün, korkularınla hatalarınla yüzleşmeye başlarsın. Zaman zaman kendini suçlar, kendine kızarsın. Onunla geçirdiğin her anı, daha iyi geçirmek için çabalamadığını düşünürsün. Sonra “keşke”ler başlar…
En ufak, en saçma şeylere bile “keşke” dersin.
O sana büyük bir sürpriz hazırlarken sabırsızlanıp sürprizi en yakın arkadaşından öğrendiğine, o farklı açılardan bakıp güzel bir fikir sunduğunda hiç düşünmeden karar verip düşüncesizlik ettiğine, o bir şeye “hayır” dediği halde inatla ısrar ettiğine, “Salondaki koltuklar beyaz olsun” dediğinde “Kim temizleyecek?” diyip onun hevesini kırdığına, onun hoşlanmadığı şeyleri zorla yaptırmaya çalıştığına, -kısacası yaptığın her şeye- pişman olursun. Hatta bir bakmışsın karşındaki sütten çıkmış ak kaşık oluvermiş.
Ama pişman olmak ne hatıralarımızı geri getirir, ne de onu… Kendini yiyip bitirdiğinle kalırsın ancak.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

bir yorum

  1. Elif yazın çok güzel olmuş, düşüncelerini paylaşman çok sevindirici. Ayrıca şunu da söylemek gerekiyor ki Ondan ayrıldıktan sonra kimseyle çıkmayacağım dersin veya yeni birisini istemiyorum artık dersin, aslında farkında bile olmadan başka bir arayışa girmişsin. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir