Aspiratör seçerken nelere dikkat etmeli

07.05.2017 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 287 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

aspirator

Yeni bir evde ya da yenilenen bir ev de kuşkusuz en büyük yatırım mutfağa olacaktır. Sadece kadınların değil tüm aile bireylerinin birlikte vakit geçirdikleri yiyecek gibi temel gereksinimlerini giderdikleri ve bazen arkadaş çevresi ile sosyalleşme mekanı vazifesi de gören mutfaklarda mobilyalar ile birlikte fırın, ocak ve buzdolabı gibi beyaz eşyalar ile elektrikli eşyaların seçimi de çok önemlidir. Mutfakta kullanılan elektrikli eşyalar arasında öncelik verilmese bile yardımcı ve tamamlayıcı güç olan aspiratör ve davlumbazlara da çok iş düşer. Mutfağın havasını temiz tutan ve her ne kadar arka planda kalmış gibi görünse de bir nevi arka toplayan bir misyonu bulunan aspiratör ve davlumbazların sayısız model ve markası bulunduğu için seçim aşamasında bazı noktalara dikkat etmekte fayda var.

Aspiratör nasıl seçilir sorusuna verilecek ilk cevap mutfağın tasarımı ile ilgilidir. Bir baca yardımı ile kirli havayı atma imkanı bulunmayan yeni nesil evlerde artık genelde karbon filtreler kullanılıyor. Yemek kokusu ile birlikte yanmış yağ kokusunu da absorve eden karbon filtreler bacasız kullanma imkanı verdikleri için kokunun bina içine yayılmasını da önlerler. Altı ayda bir değiştirilmesi gereken filtre haricinde cihaz içinde ayrıca bulaşık makinesinde yıkanma olanağı bulunan ayrı bir filtre sistemi daha mevcuttur. Seçim aşamasında dikkat edilmesi gerekenler arasında ayrıca cihazın sessiz oluşu, emiş gücü yüksekliği ve markanın yaygın servis ağı olduğunu ekleyerek aradığınız ürünü  iyi araştırmanız gerektiğini hatırlatalım.

 

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26