Home / Android / Arkaplanda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Arkaplanda Çalışan Uygulamaları Kapatma

Bir çok android kullanıcısının en büyük sıkıntısı , kullanmadığı halde bir çok uygulamanın açık kalması ve buna bağlı olarak  şarjın çok kısa sürede tükenmesidir.  Telefonu kapatıp açsak dahi bazı uygulamalar otomatik olarak çalışıp sistemi yormaktadır buda şarjın erken tükenmesine neden olmaktadır.

Kullanılmayan uygulamaların kapatılması ve şarjın daha uzun süre gitmesini sağlamak için android market den sadece bir adet uygulama indirmemiz yeterli olacaktır. Normalde kullanılmayan uygulamalarAyarlar bölümünden tespit edilip kapatılabilir ancak bu hem zaman kaybına neden olur hemde yanlış uygulamaların kapatılarak telefonun çalışmasında bir takım aksamaların oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden basit bir uygulama indirilerek bu işlem kolayca halledilebilir.

ES Task Manager adlı uygulama ile arkaplanda açık kalan uygulamaları rahatlıkla kapatabilirsiniz. Böylece kullanmadığınız uygulamaların sistemi yormasını ve şarjın kısa sürede tükenmesini önlemiş olursunuz. Uygulamanın kullanımı gayet kolaydır. Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra widget olarak ekleyip tek dokunuşla kullanılmayan uygulamaları sonlandırabilirsiniz.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: serdar

İlginizi Çekebilir

android221300288621

Akıllı telefon kullanan insan sayısı

Akıllı telefon pazarı çabucak gelişimini sürdürüyor . IDC’nin 2013 3 . çeyrek raporuna karşı 2012 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir