Arkaplanda Çalışan Uygulamaları KapatmaBir çok android kullanıcısının en büyük sıkıntısı , kullanmadığı halde bir çok uygulamanın açık kalması ve buna bağlı olarak  şarjın çok kısa sürede tükenmesidir.  Telefonu kapatıp açsak dahi bazı uygulamalar otomatik olarak çalışıp sistemi yormaktadır buda şarjın erken tükenmesine neden olmaktadır.

Kullanılmayan uygulamaların kapatılması ve şarjın daha uzun süre gitmesini sağlamak için android market den sadece bir adet uygulama indirmemiz yeterli olacaktır. Normalde kullanılmayan uygulamalarAyarlar bölümünden tespit edilip kapatılabilir ancak bu hem zaman kaybına neden olur hemde yanlış uygulamaların kapatılarak telefonun çalışmasında bir takım aksamaların oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden basit bir uygulama indirilerek bu işlem kolayca halledilebilir.

ES Task Manager adlı uygulama ile arkaplanda açık kalan uygulamaları rahatlıkla kapatabilirsiniz. Böylece kullanmadığınız uygulamaların sistemi yormasını ve şarjın kısa sürede tükenmesini önlemiş olursunuz. Uygulamanın kullanımı gayet kolaydır. Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra widget olarak ekleyip tek dokunuşla kullanılmayan uygulamaları sonlandırabilirsiniz.

 

Önceki Yazı:Samsung’dan Kapaklı Telefon Serisi

Sonraki Yazı:Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna