Home / Kişisel Yazılar / Arkadaşlarla Yapamadıklarımız

Arkadaşlarla Yapamadıklarımız

Aslında ileride pişman olacağımızı düşündüğüm çok şey varken benim şuan değinmek istediğim konu arkadaşlarımızla yapamadıklarımız çünkü bunlar daha önemli.  Biz arkadaşlar arasında şöyle deriz;

Biz 96’lılar olarak 97’lilere göre daha uysal, aklı başındayız. 97’lilerde azgın tipler de var aklı başında tipler de, bir nevi geçiş dönemi gibiler. 98’lilere gelirsek onların arasında aklı başında tiplerin gayet az olduğuna inanıyoruz. Ben 96 doğumlu olduğum için diğerleri hakkında bundan fazla yorum yapamam sanırım ancak kendi dönemimizden bahsetmek gerekirse biz bence aklı başında görünsekte bile yeterince eğlenmeyi bilmiyoruz. Aslında biliyoruz ama tam eğlenirken manyağın biri her şeyi bozabiliyor. Örnek vermek gerekirse hep beraber yaptığımız güzel bir şeyden sonra anı olarak fotoğraf çektirelim diyoruz. O manyak olarak bahsettiğim arkadaş geliyor ve ‘’Ay ben fotoğraf çektirmem.’’, ‘’Çekmeyin yaa.’’  Ve bunlar benzeri cümlelerle tüm anının içine edebiliyor.

İletişim sorunumuz var. Birbirimizle yüz yüze ya da telefonla konuşmak yerine yazışmayı tercih ediyoruz. Artık yaz yaz yaz bıktık ama çaresi yok. Çıkıp dışarıya gidip bi cafeye oturup okey  oynamak varken Facebook üzerinden okey oynamak daha cazip geliyor. Arkadaşlarla halı saha maçı ayarlamak yerine PES ya da FIFA’yı açıp oynamak daha zevkli geliyor. Bu bilgisayarlar hem sağlığımızı hem sosyal hayatımızı belli etmeden yavaştan yavaştan alıyor bizden. Lise öğrencisiyiz. Liseli dediğin deli dolu olur. Nerde bir şey bulsa gider, katılır. Benim de bi adım geçsin der. Bizimkilere bakarsak ‘’Onunla mı uğraşıcaz.’’, ‘’Başka hiç işimiz yoktu zaten.’’ Tamam kardeş onu da boşverelim. Gidip bi sosyal sorumluluk projesine bile katılmıyoruz. Hep beraber Facebook’ta her akşam bir şeyler paylaşmak, hemde sürekli aynı kişilerle, yerine çıkıp daha geniş kitlelerle paylaşamıyoruz düşüncemizi. Bunları söylememin nedeni aradan 2 yıl daha geçtikten sonra, inşallah üniversiteyi kazanınca geri dönüp baktığımızda ‘’Vay be nasıl geçti koskoca 4 yıl.’’ Derken o ‘’koskoca’’ ifadesinin içine daha fazla şey sığdırmak, arkadaşlarla bir araya geldiğimizde daha fazla fotoğrafla daha fazla şey hatırlamak istemem. Ancak üzülerek söylüyorum ki bu topluluğun içine bende dahilim, malesef.

Şimdi yazının başındaki 96,97,98’li muhabbetiyle bu yazının ne alakası var derseniz ben şuan bi alaka kuramadım ama yazıyı da tekrar değiştirmek istemiyorum. Bu arada önemli bir not düşmek gerek diye düşünüyorum. Fotoğraf olarak bahsettiğim şeyler içinde tek kişilik, dudak büzen, öpücük atan, orasını burasını açanların fotoğrafları sayılmaz.

Tabi ki bu yazı sizin hayatınızı birden değiştirmeyecek ama bazı şeyleri daha iyi fark etmenizi sağlayacaktır. Belki de kendinizin de düşündüğü şeyleri bir de okumuş oldunuz.

Paylaş / Yer imi

Hakkında: hakan

Gününün büyük bölümünü araştırma yaparak geçiren, teknolojiye fazla meraklı birisi. Kısacası tarihte 16 devlet kurup, 15 devlet batıran bir milletin çocuğu...

İlginizi Çekebilir

watshapp-ve-we-chat

WeChat ve Whatsapp Nedir?

HABERLEŞMENİN EN EĞLENCELİ EN HIZLI VE EN ETKİLİ YOLLARI: HEM DE BEDAVA! Çağımızı birkaç kelime ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir