Arçelik Çamaşır Makinesi Modelleri

07.05.2015 tarihinde Teknoloji kategorisine eklenmiş, 125 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

 

Çamaşır makinesi insanlık hayatında önemli yer tutan beyaz eşyaların başında gelmektedir. İnsanların çamaşırlarını temiz giymeleri ve onları temiz tutmaları için geliştirilmiştir. Çamaşır yıkamak için üretilen bu makineler her evin olmazsa olmazlarındandır. Yüzlerce marka ve yüzlerce model çamaşır makinesi üretilmiştir. Fiyat aralıkları belli olmakla birlikte aralarında uçurum söz konusu değildir. Çamaşır makinelerinin özelliklerini inceleyecek olursak enerji sınıfları olarak farklılık gösterebiliyorlar. En az enerji tüketenleri A+++ sınıfıdır. Son teknoloji kullanılarak üretilen çamaşır makinelerini bu sınıfa örnek verebiliriz. Bunun dışında A++ ve A+ olan Arçelik Çamaşır Makinesi modelleri de vardır. Bir de en eski teknoloji ile üretilmiş enerji tüketimi fazla olan çamaşır makineleri vardır. Bu özelliğinin yanı sıra birde yıkama kapasiteleri mevcuttur. Bu kapsam da 8 kilo, 6 kilo, 10 kilo gibi seçenekler karşımıza çıkıyor.

Genellikle 8 kilo yıkama kapasitesinde ki çamaşır makineleri tercih ediliyor. İdeal yıkama kapasitesi için 8 kilo diyebiliriz. Çamaşır makineleri yıkama özelliğinin yanı sıra şu sıra yeni gelişen bir teknoloji sayesinde kurutma makinesi görevi de yapabiliyorlar. Çamaşırları yıkama işlemi bittikten sonra kurutma seçeneği sayesinde ıslak çamaşırlarınızı belli bir süre sonunda kurutuyor. Bu da çamaşırları asarak kurutma derdine son demek oluyor. Tüm bunların yanı sıra birde devir hızlarından söz edebiliriz. 1000 rpm ya da 1200 rpm Arçelik çamaşır makinesi günümüzde sık tercih ediliyorlar.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26