Home / Teknoloji / Apple’dan Parmak İzi Okuma Sensörü

Apple’dan Parmak İzi Okuma Sensörü

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte bir çok işin artık bilgisayarlardan değil akıllı telefonlardan yapıldığı görülmektedir. Çoğu kullanıcı kredi kartı ödemelerini ve alışverişini artık akıllı telefonları üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Akıllı telefonlar bu açıdan hayatımızı kolaylaştırırken aynı zaman da büyük bir riskle de karşı karşıya bırakmaktadır.  Yeterli güvenlik sağlanmadığı taktirde kişisel bilgilerin çok rahat bir şekilde ele geçirilmesi , Apple başta olmak üzere bir çok telefon üreticisini harekete geçirmiş durumda.

Özellikle telefon içerisinde bulunan resimlerin,videoların,telefon numaralarının,mesajlaşmaların,maillerin ve diğer bütün kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla önemli bir adım atan Apple , parmak izi okuma sensörünün patentini aldı. Böylece artık telefonlarınız da yer alan kişisel bilgilerinize sizden başkasının ulaşımı engellenmiş olucaktır.

Rakiplerini önemli ölçüde sarsacak bu projeyi Apple hangi telefonda kullanacağı merak konusu iken şimdiden  iPhone 5S serisinde kullanacağına dair söylentiler  duyulmaktadır.

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: serdar

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

  Samsung günümüzün en büyük teknoloji ürünleri üreten markalarından bir tanesidir. Geçmişten bugüne civarı pekçok ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir