Android Telefonların Pil Ömrünü Uzatma

08.05.2014 tarihinde Android kategorisine eklenmiş, 216 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bir çok akıllı telefon kullanıcısı , telefonların şarjının kısa sürede tükenmesinden şikayetçidir. Telefonların şarjının kısa süre de tükenmesi telefonun bataryasıyla alakalı olabileceği  gibi kişinin telefonu kullanmasıyla da alakalıdır.  Donanımla alakalı olan durumlar da batarya değiştirilerek sorun çözülebilir ancak kullanıcı ile alakalı durumlarda aşağıdaki yöntemler  izlenmelidir.

-Kablosuz bağlantısı kullanılmadığı sürece kapalı tutulmalıdır çünkü ciddi anlamda şarj tüketmektedir.
-Ekran ışığı akşamları en düşük seviyeye getirilmelidir.  Akşamları az bir ışık dahi ekranı görmeniz için yeterli olacaktır.
-Kullanılmayan uygulamaların çalışması engellenmelidir. Bu işlemi kendiniz “Ayarlar” dan yapabileceğiniz gibi ES Task Manager tarzındaki uygulamaları kullanarak da kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz.
-Hareketli arka planlar yerine sabit arka planlar kullanılmalıdır.
-Mümkün olduğunca az widget kullanılmalıdır.
-Daha sade ve telefonu daha az yoran temalar kullanılmalıdır.
-Uygulamalar telefon hafızası yerine harici kartlara kurulmalıdır. Telefonun hafızası doldukça telefon yavaşlayacaktır , bu da işlemlerin uzamasına ve daha çok şarj tüketilmesine neden olacaktır.
-Ekran sesleri kapatılmalıdır.
-Telefon şarj olurken kapalı tutulmalı veya kullanılmamalıdır.
-Telefonun şarjı dolmadan fişten çıkarılmamalıdır.

 

 

Yazar Hakkında

Fatal error: Call to undefined function userphoto_the_author_photo() in /var/www/vhosts/yazangenc.com/httpdocs/wp-content/themes/blog/index.php on line 26