Home / Android / Android 4.3 Güncellemesi

Android 4.3 Güncellemesi

Akıllı telefonlar için hazırlanmış olan Android işletim sisteminin 4.3 versiyonu Google tarafından duyuruldu.  Bir çok değişikliğin yapıldığı Android işletim sisteminin 4.3 versiyonu şu anlık sadece Nexus tablet ve telefonlar bulunmakta. Kısa bir sürede bir çok firmanın 4.3 güncellenmesini yayınlayacağı tahmin edilmektedir.

Genel olarak inceleyecek olursak ; Android 4.3 sürümünde bir çok profil oluşturabilme ve bunların yetkilerini düzenleyebilme olanağınız bulunmaktadır. Tıpkı Windows işletim sistemli bilgisayarlar gibi istediğiniz miktarda oturup açıp o oturumların yetkilerini kendiniz belirleyebilirsiniz.  Ayrıca Android 4.3 sürümünde yer alan Bluetooth Low Energy teknolojisi ile akıllı cihaz ve aksesuarlarınızla bağlantı kurup Bluetooth üzerinden onların düzenlemelerini veya ayarlarını yapabilirsiniz.

Daha kaliteli oyunların yapılabilmesi ve grafik kalitesinin arttırılabilmesi için yeni sürümde  OpenGL”ES.3.0 desteği de bulunmaktadır.

Yapılan tüm bu değişikliklerden dolayı Google Play‘e yeni bir bölüm açılacağı ve bu bölümde yer alan oyunlarda elde edilen skorların kullanıcılarla paylaşılabileceği ve oyun da kalınan noktanın kayıt edilmesi gibi uygun bölümlerin , alanların hazırlanacağı bilinmektedir.

 

 

Paylaş / Yer imi

Hakkında: serdar

İlginizi Çekebilir

android221300288621

Akıllı telefon kullanan insan sayısı

Akıllı telefon pazarı çabucak gelişimini sürdürüyor . IDC’nin 2013 3 . çeyrek raporuna karşı 2012 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir