Android 4.3 GüncellemesiAkıllı telefonlar için hazırlanmış olan Android işletim sisteminin 4.3 versiyonu Google tarafından duyuruldu.  Bir çok değişikliğin yapıldığı Android işletim sisteminin 4.3 versiyonu şu anlık sadece Nexus tablet ve telefonlar bulunmakta. Kısa bir sürede bir çok firmanın 4.3 güncellenmesini yayınlayacağı tahmin edilmektedir.

Genel olarak inceleyecek olursak ; Android 4.3 sürümünde bir çok profil oluşturabilme ve bunların yetkilerini düzenleyebilme olanağınız bulunmaktadır. Tıpkı Windows işletim sistemli bilgisayarlar gibi istediğiniz miktarda oturup açıp o oturumların yetkilerini kendiniz belirleyebilirsiniz.  Ayrıca Android 4.3 sürümünde yer alan Bluetooth Low Energy teknolojisi ile akıllı cihaz ve aksesuarlarınızla bağlantı kurup Bluetooth üzerinden onların düzenlemelerini veya ayarlarını yapabilirsiniz.

Daha kaliteli oyunların yapılabilmesi ve grafik kalitesinin arttırılabilmesi için yeni sürümde  OpenGL”ES.3.0 desteği de bulunmaktadır.

Yapılan tüm bu değişikliklerden dolayı Google Play‘e yeni bir bölüm açılacağı ve bu bölümde yer alan oyunlarda elde edilen skorların kullanıcılarla paylaşılabileceği ve oyun da kalınan noktanın kayıt edilmesi gibi uygun bölümlerin , alanların hazırlanacağı bilinmektedir.

 

 

Önceki Yazı:Düzenli Uykunun Önemi

Sonraki Yazı:Ashampoo WinOptimizer 2013

Yorumlar
Bir yorum yazın

medyum kivi fidanı canlı iddaa oyna